Штурм "Азовсталі" призведе до значних втрат у російських окупантів – британська розвідка
Штурм заводу "Азовсталь" у Маріуполі Донецької області призведе до значних втрат у лавах російських окупантів. Про це 22 квітня у Twitter поінформувало міністерство оборони Великобританії з посиланням на британську розвідку.
В оборонному відомстві Великобританії вважають, що рішення президента РФ Володимира Путіна заблокувати "Азовсталь" вказує на його бажання стримати український спротив у Маріуполі та вивільнити російські сили для розгортання в інших місцях на сході України.
"Повномасштабний наземний напад Росії на завод, імовірно, призведе до значних втрат у росіян, що ще більше знизить їхню загальну бойову ефективність", – ідеться в повідомленні.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Путін 21 квітня наказав міністру оборони РФ Сергієві Шойгу скасувати штурм промзони заводу "Азовсталь". Глава Кремля заявив, що "не потрібно лізти в ці катакомби і повзати там під землею цими промисловими об'єктами", а потрібно "заблокувати так, щоб муха не пролетіла". Водночас сам Шойгу прозвітував перед Путіним про нібито "звільнення" Маріуполя, незважаючи на те, що російські війська так і не взяли "Азовсталь".
Того ж дня після заяви Путіна окупанти продовжили штурм "Азовсталі".
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських знарядь і реактивних систем залпового вогню. Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів.
Приблизно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку росіян. Потім у мешканців з'явилася можливість покинути місто спеціальним коридором, але тільки у приватному транспорті. 12 квітня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що цей спосіб росіяни також заблокували.
6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що в місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії".
20 квітня українській владі вдалося домовитися про гуманітарний коридор; він не спрацював так, як планували, але з міста змогли виїхати чотири автобуси з людьми, повідомила віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Верещук заявила, що орієнтовно 1 тис. цивільних осіб та 500 поранених військових перебувають у бомбосховищах маріупольського заводу "Азовсталь". Вона вимагала відкрити гуманітарний коридор для цих людей.
21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишається заблокованими приблизно 120 тис. мирних мешканців.