Шустер: Вважаю, Америка погодилася б на постачання далекобійних ракет, але розкол НАТО зараз був би дуже невчасним
США могли б передати Україні ракети великої дальності ATACMS, але бояться, що це може спричинити розкол у НАТО. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.
"Я думаю, на цю тему тривають переговори з партнерами по НАТО. А там рішення має бути консенсусним... Звичайно, [США] могли б піти одностороннім шляхом. Можна сказати: "Ви сумніваєтеся? А ми ні. Ми цю [зброю] виробляємо і вважаємо, що треба дати [її Україні]". Але тоді почнуться тертя. Хтось почне розповідати, що хоче із санкціями [проти РФ] не так поводитися. Мовляв, наша економіка дуже потерпає. І тоді може виникнути розкол у НАТО... Він зараз був би дуже невчасним", – наголосив Шустер.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
США надають Україні реактивні системи залпового вогню HIMARS і ракети GMLRS дальністю до 80 км до них. Дальність ракет ATACMS – до 300 км.
Після отримання від західних партнерів сучасної зброї, зокрема американських РСЗВ M270 і HIMARS, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на тимчасово окупованій території, а також казарми, де перебували російські військові.
Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що західні партнери, переконавшись у точності використання Україною ракетних систем HIMARS, нададуть ЗСУ боєприпаси для стрільби із цих систем на 300 км. За його словами, Україні потрібно щонайменше 50 систем HIMARS і M270, щоб ефективно стримувати ворога.
CNN у вересні повідомляв, що Білий дім не готовий схвалити надання Україні ATACMS. Влада США побоювалася, що цей крок може призвести до ескалації, оскільки ці ракети можуть використати для обстрілів Росії.