Стала відома кількість українських біженців, які не збираються повертатися додому після війни – соцопитування
Понад третина (36%) українських біженців, які перебувають за кордоном, планують повернутися до України. Але тільки після того, як переконаються, що в місцевості, де вони жили, безпечно. Про це свідчать результати соціологічного опитування "Настрої і оцінки українських біженців", яке провела соціологічна служба Центру Разумкова з 20 липня до 25 серпня 2022 року.
Ще 35% респондентів планують повернутися в Україну відразу після закінчення війни, 13% – за рік або за кілька років після закінчення війни, 7% – після того, як відновить роботу підприємство, на якому вони працювали, або будуть впевнені, що знайдуть іншу роботу вдома, йдеться у звіті.
11% планують повернутись найближчим часом, а 7% взагалі не планують повертатися додому в Україну.
88% респондентів, які планують повертатися в Україну, відповіли, що після повернення мають намір оселитися в тій самій області, де мешкали до війни, 7% – що планують оселитися в іншій області (переважно це жителі східного регіону), підбила підсумки опитування соціологічна служба.
Опитування проводили з 20 липня до 25 серпня 2022 року. Опитали 511 біженців у 30 країнах. Найбільше серед опитаних біженців, які перебували на території Польщі (110 осіб) та Німеччини (85 осіб). 231 особу опитали в інших країнах Європейського союзу, 63 – у країнах поза ЄС (Молдова, Туреччина, Швейцарія, Великобританія, США, Ізраїль).
Контекст:
51% українців переконані, що після війни проти РФ країну вдасться відбудувати за п'ять років. Водночас 90% громадян вважають, що Росія має компенсувати економічні та інфраструктурні втрати України внаслідок війни.
Раніше соцопитування продемонстрували, що 44% українців тимчасово розділені із сім'єю через війну.
За даними ООН, за пів року повномасштабного вторгнення понад 9 млн людей покинули Україну. Повернулося майже 2,5 млн.