Трамп уважає, що врегулюванням конфлікту на Донбасі повинна займатися Європа – генерал-лейтенант Романенко
Пріоритетними питаннями у зовнішній політиці для президента США Дональда Трампа є війна в Сирії і ядерна програма КНДР, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
Фінансова допомога, яку США планують виділити Україні, може бути спрямована на організацію військових навчань і забезпечення особового складу Збройних сил України, заявив виданню "ГОРДОН" заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006–2010 роках генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
"Виділені Сполученими Штатами гроші – це щорічна допомога. Вони можуть бути витрачені на військові навчання і забезпечення ЗСУ. Я особисто вважаю позитивним той момент, що досі актуальне питання надання Україні летальної зброї. Яке озброєння для нас у пріоритеті? Тут потрібно дивитися, у чому Росія має величезну перевагу. Наприклад, у бронетехніці. Значить, нам потрібні протитанкові засоби і зброя, яка дає змогу оборонятися від бронетехніки противника. Також у РФ перевага в авіації. Відповідно, Україні потрібні засоби протиповітряної і протиракетної оборони", – зазначив Романенко.
Він наголосив, що президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Сочі не пішов їй на поступки в питанні врегулювання конфлікту на сході України.
"Остаточне рішення щодо виділення Україні летальної зброї повинен ухвалити Трамп (президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН"). Правда, у роботі з Росією для нього поки в пріоритеті північнокорейське і сирійське питання. Про Україну поки що не йдеться. Чому? Тому що Трамп уважає, що врегулюванням конфлікту на Донбасі повинна займатися Європа. Тому вчора після дворічної перерви в Сочі прилетіла Меркель. Вона наполягає на припиненні бойових дій на сході України і обміні полоненими. Путін поки на це не йде. Для нього важливо, щоб Київ виконав політичну частину Мінських угод. В іншому разі взагалі не зрозуміло, за що тоді росіяни воювали", – підкреслив співрозмовник.
На його думку, без втручання США ситуація на Донбасі найближчим часом не зміниться.
"Для Путіна "Мінськ" – це угоди тактичного рівня. Французам зараз не до Донбасу, у Меркель теж скоро вибори, а Путін розуміє тільки силу. Він усю Європу разом узяту вважає слабшою від Росії. До того ж Путіну вдалося увірватися до "клубу трьох", куди входять США, Китай і тепер РФ. Це стало можливим через необхідність проведення дискусії щодо Сирії. До того ж Трамп розраховує, що допомогою Китаю і частково Росії зможе вплинути на КНДР. Що стосується України, то на мою думку, якщо США не втрутяться в ситуацію на Донбасі, жодних суттєвих змін до серпня–вересня очікувати не варто", – резюмував Романенко.
У Конгресі США презентували консолідований закон про бюджетні асигнування на 2017 рік, згідно з яким Україні планують виділити не менш ніж $560 млн. На військову допомогу і політику безпеки України до кінця бюджетного року – до 1 жовтня – США обіцяють надати не менш ніж $238 млн.
25 квітня видання Foreign Police повідомило, що проект бюджету США на 2018 рік, який підготувала адміністрація Трампа, передбачає скорочення допомоги Україні на 68,8%.
За даними колишнього віце-президента США Джо Байдена, у 2014–2015 роках Штати надали Києву $760 млн у формі прямої підтримки.
У 2016 році допомога США Україні становила більше ніж $600 млн.
8 грудня 2016 року Сенат США більшістю голосів затвердив бюджет США на 2017 рік, який передбачає $350 млн допомоги Україні в оборонній сфері. Колишній американський президент Барак Обама підписав цей документ.