Турчинов: Коли Росія кине проти України армії, сконцентровані біля наших кордонів, у Чорному морі з'явиться флот Британії та США?

Турчинов подякував Заходу за санкції
Фото: Open Ukraine / Twitter

Секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що зараз США і Великобританія скеровують свій флот до Сирії й готові до рішучих дій, чого не було в лютому 2014 року, коли почалася агресія РФ проти України.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов, коментуючи загострення конфлікту в Сирії, зазначив, що в лютому 2014 року біля берегів України не було флоту союзників. Про це він заявив на 11-му Київському безпековому форумі 13 квітня, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Для порівняння: у Сирії перебуває військовий контингент РФ чисельністю лише 3,5 тис. осіб, і ми бачимо, як сьогодні наші стратегічні партнери, США, Великобританія, які, до речі, були гарантами нашої безпеки та недоторканності наших кордонів, згідно з Будапештським меморандумом, стягують флот, вони готові до рішучих дій. Але – і я не хочу нікого образити – я не пам'ятаю ні американського, ні британського флоту в лютому 2014 року, коли почалася агресія проти нас у Криму", – наголосив Турчинов.

Він зазначив, що Україні у протистоянні з РФ доводиться сподіватися передусім на свої сили.

"І я хочу запитати: а коли Росія кине всі ці армії, сконцентровані біля наших кордонів, проти нашої держави, з'явиться цей флот у Чорному морі? На жаль, я переконаний, що наші партнери не дадуть нам відповіді на це запитання. Тому, як у 2014 році, так і зараз, ми можемо сподіватися тільки на себе", – заявив секретар РНБО.

Турчинов подякував західним партнерам за введені санкції проти РФ.

"Це не подарунок, а елементарні засоби захисту Європи від агресивної Росії. Це елементарні заходи, щоб стримати агресора. І подвійних стандартів у цьому питанні бути не може", – резюмував він.

За словами Турчинова, Росія зосередила біля українських кордонів приблизно 260 тис. військовослужбовців і тисячі одиниць озброєння.

За даними низки американських ЗМІ, біля берегів Сирії зараз розміщений американський есмінець USS Donald Cook, оснащений 60 крилатими ракетами "Томагавк". Найближчим часом до нього приєднається USS Porter.

The Times писала, що прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей готує країну до наступальної операції на режим Асада. Джерело газети повідомило, що літаки на британській базі Акротірі на Кіпрі приведено в бойову готовність і виведено на злітно-посадкові смуги. На базі розташовано вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, обладнаних крилатими ракетами.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

7 квітня 2018 року волонтери і рятувальники повідомили, що в Сирії вертоліт скинув бочкову бомбу із хімічною речовиною на місто Дума у Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.

Президент США Дональд Трамп поклав відповідальність за інцидент на президента Сирії Башара Асада і його союзників – Іран та РФ.

9 квітня глава Білого дому попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення щодо відповіді на атаку в Думі. 12 квітня він уточнив, що США можуть завдати удару "або дуже скоро, або зовсім не скоро".

Президент Франції Еммануель Макрон зазначав, що ймовірні силові заходи країн Заходу союзників офіційного Дамаска не торкнуться.

Водночас посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії. Трамп у відповідь стверджував, що ракети "прилетять – прекрасні, нові й "розумні".

КанадаНімеччина та Італія відмовилися брати участь в операції.