У Харкові внаслідок обстрілів пошкоджено підстанцію "Обленерго"

Через пошкодження підстанції в низці районів Харкова немає електрики
Фото: city.kharkov.ua
Російські окупанти і далі обстрілюють Харків, пошкоджено підстанцію "Обленерго". Про це повідомив мер міста Ігор Терехов, зазначає Харківська міськрада.

Через пошкодження підстанції в частині будинків Слобідського, Немишлянського та Індустріального району тимчасово припинено електро- та водопостачання.

"Зараз почали підривати наші підстанції. Частина районів залишилася без електроенергії, відповідно, виникають проблеми з водопостачанням та теплом", – повідомив міський голова, наголосивши, що комунальні служби роблять усе можливе, щоб відновити пошкоджені об'єкти.

Терехов також розповів, що до початку комендантської години ми розвозимо воду, продукти, а мешканці міста згуртовані як ніколи.

"У місті немає байдужих людей. Ми – єдиний кулак, який має намір перемогти", – наголосив він.

Від початку вторгнення окупанти активно обстрілюють Харків. Місто наразі під контролем України, у ньому працює багато диверсійних груп. Удень 28 лютого повідомляли про обстріл міста з "Градів". Унаслідок учорашніх обстрілів було пошкоджено 87 житлових будинків, знищено одну школуГолова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов попередньо заявляв про 11 жертв обстрілу лише 28 лютого.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган".

За даними Міноборони на 28 лютого, загальні втрати російських окупантів становлять 5,3 тис. осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу і визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стали 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.