У ГУР МО підтвердили пошкодження десантного корабля і підводного човна РФ у Севастополі

Україна атакувала завод у Севастополі, де стояли на ремонті російський підводний човен і десантний корабель
Фото: Іван Федоров / Мелітополь / міський голова / Telegram

Унаслідок українського удару по судноремонтному заводу в тимчасово окупованому Севастополі (Крим) зазнали пошкоджень російський підводний човен і десантний корабель. Про це з посиланням на свої джерела в Головному управлінні розвідки МО України повідомляє 13 вересня "РБК-Україна".

"Є пошкодження судноремонтного заводу імені С. Орджонікідзе в місті Севастополі, зокрема обладнання. Якщо говорити про плавзасоби, то ми можемо зараз підтвердити ураження великого десантного корабля і підводного човна", – розповіли в розвідці.

Незалежно від ГУР МО про ймовірне ураження підводного човна й десантного корабля флоту РФ пишуть OSINT-аналітики, зокрема, про це заявили в X (раніше Twitter) розслідувачі, які пишуть під ніком OSINTTechnical.

"Схоже, що вранці українські війська успішно атакували доки Севастопольського суднобудівного заводу, у яких, імовірно, були російський підводний човен класу Kilo (проєкт "Варшавянка" за класифікацією РФ. – "ГОРДОН") і десантний корабель класу Ropucha (великі десантні кораблі проєкту 775 за класифікацією РФ."ГОРДОН")", – ідеться в повідомленні.

У Севастополі в ніч на 13 вересня пролунали потужні вибухи. У міноборони РФ повідомили про удар 10 крилатими ракетами по судноремонтному заводу імені Орджонікідзе в Севастополі і трьома безекіпажними катерами – по загону кораблів Чорноморського флоту РФ. Окупанти заявили, що їм нібито вдалося збити сім ракет і ліквідувати всі безекіпажні катери, але визнали пошкодження двох кораблів, не називаючи їх. За даними окупаційної "влади", постраждало 24 особи.

Контекст:

Україна позбавила Росію панування в Чорному морі, заявив 11 лютого 2023 року міністр оборони України Олексій Резніков. Глава об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк у серпні зазначала, що окупанти ретельно розосереджують свої кораблі в акваторії Чорного моря, оскільки бояться ударів українських надводних дронів. Попри це, РФ постійно використовує кораблі Чорноморського флоту РФ для ракетних ударів по Україні, водночас, як зазначала речниця ОК "Південь", у ворога є практика застосування ракетоносіїв безпосередньо з бухт базування.

За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 13 вересня, сили оборони України з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ у лютому минулого року знищили приблизно 270 350 російських окупантів. Окрім того, окупанти втратили у війні 19 кораблів і катерів, включно з флагманом Чорноморського флоту Росії ракетним крейсером "Москва". Його ЗСУ підбили 13 квітня 2022 року українськими ракетами "Нептун". Унаслідок цього крейсер затонув.