У ГУР МО розповіли, як росіяни змінюють тактику обстрілів України
Окупанти змінюють тактику обстрілів України й готуються знову обстрілювати енергосистему України. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв'ю виданню "Обозреватель", яке опублікували 14 серпня.
"Зміна тактики полягає в тому, що вони комбінують різні типи озброєнь під час повітряних атак, але кількість ракет в одній хвилі удару зменшилася. Також росіяни імітують пуски, використовують фальш-цілі, проводять розвідку, в тому числі й космічну. Вони прагнуть виявити прогалини, щоб обійти нашу систему ППО або ж уразити наші комплекси для захисту загроз із повітря", – розповів він.
За словами Скібіцького, зараз у Росії знову намагаються накопичити запаси далекобійного озброєння, щоб восени продовжувати ракетний терор.
"Я підтверджую, що в осінньо-зимовий період держава-агресор знову має намір атакувати нашу критичну інфраструктуру, зокрема енергосистему. Для цього росіяни в тому числі й накопичують озброєння та проводять розвідку для визначення пріоритетних об'єктів на території нашої держави. Тому нам теж треба готуватися і посилювати захист наших міст і громад. Власне, ми це й робимо", – сказав він.
Скібіцький зазначив, що для цього РФ використовуватиме ракетне озброєння та дрони далекого радіуса типу Shahed.
"Що ж до "Ланцетів" – це бойові безпілотники, які призначені для ураження наших систем ППО, артилерії та інших видів зброї на фронті. Ці дрони справді є проблемою для нашої армії, але ми намагаємося знайти ефективний захист від них. FPV-дрони довели свій ефективність на полі бою. Це дешева й ефективна зброя. І ми, і ворог працюємо в напрямку того, щоб налагодити виробництво та системну підготовку операторів", – розповів представник ГУР.
Контекст:
З вересня 2022 року російські окупанти випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони тривали кілька діб. Масові ракетні обстріли вразили теплову генерацію та електричні підстанції, Україна зазнавала дефіциту потужності й увесь осінньо-зимовий період намагалася стабілізувати енергосистему.
12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.
"Укренерго" відновила функціонал приблизно 70% об'єктів, пошкоджених через російські обстріли, проінформував голова НЕК Володимир Кудрицький 29 травня.
За словами Кудрицького, дефіцит електроенергії буде в енергосистемі України протягом літніх місяців, а також наступної зими, але "це не означає аварійні відключення".