У Києві та інших містах України провели навчання із цивільної оборони, у ньому взяли участь сотні людей photo icon

У Києві на вишкіл прийшло більш ніж 500 людей
Фото: nationalcorps.org
6 лютого Громадський штаб оборони та партія "Національний корпус" провели у Києві вишкіл із цивільної оборони, повідомила пресслужба партії.

У заході взяло участь понад 500 людей, розповів у Telegram лідер "Нацкорпусу" Андрій Білецький.

Учасники вишколу відпрацьовували навички поводження зі зброєю, прийомів і правил стрільби, роботи з технікою, відбувалися тренування з тактики дій малих груп піхоти, ведення ближнього бою та патрулювання території, надання медичної допомоги та евакуації поранених, повідомили у партії.

Крім того, у межах військової підготовки учасники виїжджали на полігон для тренування з вогневої підготовки.

 той час, коли ворог стоїть біля воріт, є орієнтація: ти за Україну чи проти. Тут ті люди, які за Україну. Але бути за Україну трохи замало в такий момент. Бути готовими захищатися, битися, воювати за Україну – це нормально в такий момент. Бути готовими, знати для цивільної людини, що робити, як захистити свою домівку, як зберігати спокій на вулиці, як допомагати армії, як організувати медичну допомогу будь-якій людині – це нормально в цей момент. У той час, як влада говорить: "Не панікуй і забий, готуйся до шашликів", – ми говоримо просту річ: "Не панікуй! Готуйся!" – сказав Білецький, виступаючи перед учасниками навчання.

На заході, крім Білецького, був присутній колишній заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони генерал-майор Сергій Кривонос.

Він заявив, що українці від влади не чують, що їм робити, "якщо загудуть сирени".

"Народ хоче почути від влади більш конкретні кроки, що робити кожному українцю. І коли ми чуємо про те, що не треба нервувати, не треба чекати війни, я завжди кажу, що краще готуватися до найгіршого і рятувати свій народ", сказав він і попросив державу "не заважати" навчанню.

Вишкіл у Києві відбувається на території заводу АТЕК у межах кампанії "Не панікуй! Готуйся!". Перший такий захід провели у столиці 31 січня, у ньому взяло участь понад 300 людей.

Також, як повідомляє сайт "Нацкорпусу", 5–6 лютого такі заходи в межах кампанії провели у низці українських міст, серед яких Львів, Черкаси, Одеса, Чернігів, Полтава, Кропивницький.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною та готує вторгнення в Україну.

США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруженості на кордоні.

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло 15 січня 2022 року, що США мають 18 різних сценаріїв на випадок вторгнення Росії в Україну. У Кремлі відповіли, що "також розглядають різні сценарії".

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не більш напружена, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

6 лютого міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що ймовірність значної ескалації з боку РФ станом на сьогодні оцінюють як низьку.