У Китаї зазнав цензури антивоєнний виступ на церемонії відкриття Паралімпіади в Пекіні – CNN

Антивоєнної частини промови Парсонса в Китаї не переклали
Фото: ЕРА
На церемонії відкриття Паралімпійських ігор у Пекіні, яка відбулася 4 березня, державне телебачення Китаю не переклало своїм глядачам частини виступу президента Міжнародного паралімпійського комітету Ендрю Парсонса, в якій ішлося про мир. Про це повідомляє CNN.

Парсонс сказав, що він "нажаханий тим, що зараз відбувається у світі", і заявив, що ХХІ століття є часом "не війни та ненависті", а діалогу й дипломатії.

Китайський телеканал CCTV, який транслював відкриття Паралімпіади у прямому ефірі, не переклав цієї частини промови Парсонса і знизив гучність, припиняли роботу також перекладачі мовою жестів, зазначає CNN.

Зазнав цензури й епізод із презентацією української делегації. Парсонс аплодував українським спортсменам, проте китайський держтелеканал натомість показував телеглядачам загальний план спортивної арени.

Китай уникає будь-яких заяв про засудження Росії за вторгнення в Україну.

Міжнародний олімпійський комітет вимагав від Росії припинити порушувати олімпійське перемир'я, яке закінчується за тиждень після завершення Паралімпіади. Ці Ігри відбуваються із 4-го до 13 березня.

Спортсменам із Росії та Білорусі заборонили виступати на змаганнях під прапорами цих країн.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

Росія протягом перших днів війни не визнавала, що гинуть її військові, 2 березня визнала загибель 498 російських військовослужбовців.

Президент України Володимир Зеленський говорив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.