У Мелітополі 70 російських окупантів влаштували бунт і відмовилися виконувати накази керівництва – Запорізька ОВА

Ареф'єв порадив окупантам здаватися в полон
Фото: Запорізька обласна державна адміністрація / Facebook
70 російських військових у Мелітополі відмовилися виконувати накази свого керівництва і брати участь у бойових діях проти України. Про це заявив речник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Арєф'єв, відео його брифінгу опублікували на YouTube-каналі пресслужби ОВА 25 березня.

"24 березня надійшла інформація, що в підрозділах окупаційних військ РФ, які дислокуються в Мелітополі, 70 російських військовослужбовців вчинили бунт і відмовилися виконувати накази свого керівництва і брати участь у бойових діях проти захисників Запоріжжя", – сказав він.

Арєф'єв порадив окупантам здаватися в полон.

"Отримайте шанс залишитися живими", – додав речник.

Відео: Запорізька обласна державна адміністрація / YouTube

Як здатися в полон, розповідала асоціація правників України.

Контекст:

Наприкінці лютого російські окупаційні війська після боїв зі Збройними силами зайшли до 150-тисячного Мелітополя. У місті неодноразово вже після входу російських військ проводили масові проукраїнські мітинги. Попри стрілянину, яку відкривали окупанти, містяни кричали в їхній бік: "Нах...й додому!"

11 березня група окупантів викрала Федорова з міського кризового центру.

12 березня депутатка міськради Мелітополя від Опозиційного блоку Галина Данильченко оголосила себе "в.о. мера" і закликала жителів не чинити спротиву окупантам (її уже повідомили про підозру в держзраді).

13 березня Мелітопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила звернення, в якому вказала, що місто є українською територією, і засудила колаборантів. Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до колаборантів, заявив, що вони підписують собі вирок.

16 березня глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що Федорова вдалося звільнити з полону. В Офісі президента повідомили, що політика обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження.

Федоров розповів, що окупанти вимагали від нього підписати заяву про звільнення та ще низку документів, а також дати команді вказівки працювати під російськими прапорами та "з незрозумілим виконувачем обов'язків мера".