В окупований Мелітополь доправили гуманітарну допомогу, колаборантка Данильченко заблокувала її видавання – мер
Колона із Запоріжжя їхала понад добу, хоча у мирний час дорога займає не більше ніж дві години, зазначив він.
Федоров повідомив, що гуманітарну допомогу розвантажили на території пожежної частини, але самопроголошена керівниця окупаційної адміністрації Галина Данильченко видала особистий наказ заборонити видавання гуманітарної допомоги.
"Пожежна частина заблокована окупантами зі зброєю. Вивезти гуманітарну допомогу для її розповсюдження нам не дають. Є інформація, що вони планують частину гуманітарної допомоги викрасти, щоб її реалізувати за готівку. Частину – нагодувати своїх проросійських прихильників та військовослужбовців армії окупанта", – написав мер.
Пізніше він повідомив, що медикаменти з гуманітарної допомоги вдалося передати лікарням Мелітополя.
Колона, яка привезла гуманітарну допомогу, евакуювала у Запоріжжя жителів Мелітополя, уточнив Федоров. Пожежну частину з допомогою у Мелітополі, за його даними, досі блокують окупанти.
Заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко написав у Telegram, що сьогодні з Мелітополя до Запоріжжя евакуювали автобусами і власними автомобілями понад 500 людей.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Наприкінці лютого російські окупаційні війська після боїв зі Збройними силами зайшли до 150-тисячного Мелітополя. У місті неодноразово вже після входу російських військ проводили масові проукраїнські мітинги. Попри стрілянину, яку відкривали окупанти, містяни кричали в їхній бік: "Нах...й додому!"
11 березня група окупантів викрала Федорова з міського кризового центру.
12 березня депутатка міськради Мелітополя від Опозиційного блоку Галина Данильченко оголосила себе "в.о. мера" і закликала жителів не чинити спротиву окупантам (її уже повідомили про підозру в держзраді).
13 березня Мелітопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила звернення, в якому вказала, що місто є українською територією, і засудила колаборантів. Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до колаборантів, заявив, що вони підписують собі вирок.
16 березня глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що Федорова вдалося звільнити з полону. В Офісі президента повідомили, що політика обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження.
Федоров розповів, що окупанти вимагали від нього підписати заяву про звільнення та ще низку документів, а також дати команді вказівки працювати під російськими прапорами та "з незрозумілими виконувачем обов'язків мера".