У Сумах унаслідок авіаудару загинуло щонайменше дев'ятеро людей, зокрема дві дитини – ДСНС

Окупанти знову обстріляли житлові квартали
Фото із соцмереж / unian.net
Унаслідок авіаудару по житловому сектору міста Суми 7 березня, за попередніми даними, загинуло дев'ятеро людей, зокрема дві дитини. Про це поінформувала Держслужба з надзвичайних ситуацій.

"Ворожа авіація підступно нанесла удар по житлових будинках, що знаходяться на вулицях Роменська та Спартака. О 23.09 на місце події виїжджали рятувальники, які розбирали зруйновані конструкції будинків і ліквідовували пожежу", – ідеться в повідомленні.

Рятувальникам удалося деблокувати травмовану жінку, її передали медикам. Також з-під завалів витягали тіла загиблих людей.

За інформацією радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, загинуло 18 мирних жителів. Він повідомив, що було скинуто 500-кілограмові бомби на житлові будинки на вулиці Роменській та вулиці Спартака. Геращенко також опублікував фото загиблих, зокрема дітей, щоб їх "показали депутатам своїх бундестагів, парламентів, палат лордів".

Після 23.00 7 березня окупанти завдали по Сумах та населених пунктах у Сумській області авіаударів. Також увечері 7 березня ворожа артилерія завдала удару по житлових кварталах Охтирки та ТЕЦ, на яку до цього скидали авіабомби.

В області тривають бої. На сьогодні окупанти контролюють лише одне місто в Сумській області Тростянець.

У Генеральному штабі ЗСУ вважають, що противник планує штурмувати Суми. У цьому, за даними української сторони, братимуть участь російські військовослужбовці, які зараз сконцентровані на північному та слобожанському напрямках.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Путін стверджує, що окупанти в Україні атакують лише військову інфраструктуру. Але вони з першої години вторгнення б'ють по цивільних об'єктах, заявив президент України Володимир Зеленський. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню, завдає авіаударів.

Дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, наголосив Зеленський.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (більше нових даних влада не публікувала). За оцінкою ООН на 7 березня, в Україні вже загинуло не менше ніж 406 осіб, а 801 людину поранено. Відомо, що серед загиблих – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили понад 11 тис. осіб, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Слухання розпочали 7 березня. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан 28 лютого особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Він наголосив, що є достатні підстави вважати, що в Україні було скоєно як воєнні злочини, так і злочини проти людства. Крім того, 28 лютого Україна звернулася до ЄСПЛ, вимагаючи, серед іншого, як попередні заходи "негайно зупинити військові напади проти цивільних об'єктів". 1 березня суд виніс рішення, яким наказав РФ припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів.