У Запорізькій області окупанти відібрали у фермерів за безцінь 300 тис. тонн агропродукції – Центр національного спротиву

Окупанти "націоналізовували" зерно, якщо фермери не віддавали його задешево – ЦНС
Фото: pixabay.com
Окупаційна адміністрація Запорізької області оголосила про реалізацію 300 тис. тонн зернових, олійних і зернобобових культур 2022 року. Про це 3 січня повідомила пресслужба Центру національного спротиву (ЦНС) при Силах спецоперацій Збройних сил України.

Представники "влади" заявили, що для приймання сільськогосподарської продукції в регіоні створено 10 філій держпідприємства "Государственный зерновой оператор", яке потім перепродало зерно.

"Насправді ж "Государственный зерновой оператор" – це звичайна прокладка. Саме їй за безцінь мали віддавати зерно фермери на тимчасово окупованих територіях, в іншому випадку зерно "націоналізовували". Далі ця прокладка вже передавала зерно дотичним до окупантів структурам, і ті перепродавали його за ринковими цінами. Тобто за фактом росіяни вкрали українське зерно, а весь прибуток забрали собі гауляйтери і ставленики Кремля в регіоні", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

Після нападу на Україну російські окупаційні війська захопили частину території Запорізької області. 26 лютого 2022 року після боїв зі Збройними силами України окупанти зайшли у 150-тисячний Мелітополь.

За даними Офісу генпрокурора станом на початок серпня, російські окупанти вивезли з тимчасово окупованих районів Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей у Крим понад 650 тис. тонн зерна. Потім його перевезли для продажу в Туреччину, Сирію і Ліван. Правоохоронці визначили транспортні засоби, які вивозили зерно, й маршрути руху. На 10 російських суден, зокрема на судна "Матрос Позынич", "Михаил Ненашев" і "Матрос Кошка", в Україні накладено арешт.

Для вивезення краденого зерна України діє злочинна схема, у якій беруть участь російські окупаційні війська, а також переважно російські й сирійські судна, повідомив 10 серпня посол України в Лівані Ігор Осташ. За його словами, крадене українське зерно за цією схемою перевозять через Туреччину безпосередньо в Сирію чи інші країни Близького Сходу. Загалом у списку суден, які перевозять крадене зерно з України, за інформацією Осташа, 87 суховантажів.

У розслідуванні Associated Press і PBS, опублікованому 3 жовтня, повідомляли, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія викрала українське зерно на суму $530 млн, і це мінімальна цифра. За даними журналістів, до контрабандних схем розкрадання Росією українського зерна може бути причетна турецька влада.