У Житомирі окупанти завдали авіаудару по житловому сектору, є загиблі та поранені

Унаслідок авіаудару по Житомиру пошкоджено 10 житлових будинків
Фото: ДСНС України / Facebook
Увечері 1 березня окупанти завдали авіаудару по Житомиру, повідомив у Facebook мер міста Сергій Сухомлін.

За його словами, бомба влучила в житловий будинок на вулиці Сабурова неподалік лікарні №2.

"Бомб було декілька. Будинок повністю знищений. У лікарні вибило всі вікна та двері", – розповів він.

У пості мер уточнив, що пошкоджено ще кілька приватних будинків.

"Поки невідомі наслідки ураження, працюють пожежні. Але авіаційний удар по лікарні – це вже не злочин, а агонія, безсилля перед армією. Перед тими, чий дух незламний", – написав Сухомлін.

Держслужба з надзвичайних ситуацій повідомила у Facebook, що рятувальники розбирають завали та ліквідують пожежу.

Пізніше ДСНС уточнила, що внаслідок авіаудару пошкоджено 10 приватних житлових будинків (у трьох із них виникла пожежа). За попередньою інформацією, загинуло двоє людей, троє дістали травми. Рятувальники припустили, що під завалами можуть бути люди.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (діє при Міністерстві культури та інформаційної політики) повідомив у Telegram, що окупанти цілилися по базі 95-ї десантної бригади.

У соцмережах публікують відео наслідки пожежі. На них видно, що горять будинки у житловому секторі.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

За даними Генштабу ЗСУ, втрати російських окупантів становлять 5700 осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стало щонайменше 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Крім того, Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії".

1 березня російська армія завдала ударів по багатьох населених пунктах України. Зокрема, у Харкові окупанти обстріляли центр міста, зокрема будівлю облдержадміністрації та житлові квартали. За попередніми даними, загинули десятки харків'ян.