Учасники блокади Донбасу обіцяли розглянути пропозиції Гройсмана, блокаду поки не припиняють – штаб
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував учасникам блокади торгівлі з окупованими територіями увійти до складу комісії з обміну полоненими, а також повідомив, що уряд може скасувати дозвіл Служби безпеки України на переміщення товарів через лінію розмежування.
Учасники блокади заявили, що поки не збираються припиняти її. Про це повідомив штаб блокади торгівлі з окупантами на сторінці у Facebook.
Після того, як учасники блокади отримали від прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана запрошення на переговори, вони, з їхніх слів, озвучили дві свої вимоги: звільнення полонених українців та ухвалення закону, який заборонив би вести торгівлю з тимчасово окупованими територіями.
"Зустрічна пропозиція прем'єра Гройсмана звучить так: представники штабу входять до комісії з обміну полоненими; Кабінет Міністрів скасовує дозволи, видані СБУ (Служба безпеки України. – "ГОРДОН") на переміщення товарів і видає постанову, яка регулює переміщення вантажів згідно з законом про боротьбу з тероризмом", – повідомили у штабі.
"Впливати на більшість БПП і НФ (фракції Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту". – "ГОРДОН") у парламенті прем'єр, з його слів, не може, тому ухвалення закону від нього не залежить", – додали учасники блокади.
У штабі заявили, що розглянуть пропозиції Гройсмана та проведуть консультації з експертами.
"У будь-якому разі блокада не припиняється ні на хвилину", – сказано у заяві.
Учора Гройсман заявив, що сторони, зацікавлені у розв'язанні питання блокади Донбасу, повинні зустрітися у Кабінеті Міністрів України.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Через це на теплостанціях виник дефіцит вугілля. Блокада поширюється і на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи. До 26 січня було заблоковано дві залізничні гілки у Луганській області.
2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області. 6 лютого у поліції заявили, що поблизу міста Часів Яр Донецької області люди у балаклавах намагалися перекрити дорогу та перешкоджали роботі правоохоронців на трасі Бахмут – Костянтинівка.
10 лютого учасниками блокади було перекрито трасу Ясинувата – Костянтинівка, де почалися інженерні роботи та облаштування місцевості.
15 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про введення тимчасових надзвичайних заходів в енергетичній системі України. Заходи спрямовані на мінімізацію використання вугілля антрацитової групи.