Україна втратила через російську агресію 23% залізничної мережі – Мінінфраструктури

Унаслідок російського вторгнення пошкоджено 289 автомобільних і 41 залізничний міст
Фото: EPA
Україна втратила під час широкомасштабного російського вторгнення приблизно 23% залізничної мережі та іншу інфраструктуру. На цьому наголосив 14 травня міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, повідомила пресслужба відомства.

"Російські війська свідомо знищують цивільну інфраструктуру України. Сума тільки задокументованих збитків уже сягнула понад $90 млрд, і з кожним днем війни цей показник зростає", – сказав Кубраков.

З огляду на це міністерство змушене оперативно розбудовувати логістичну систему, зазначив він.

"Наразі працюємо над забезпеченням ланцюгів доставки вантажів, змінюємо напрямки торговельних потоків через блокаду українських морських портів і втрату близько 23% залізничної мережі. Вдячний європейським партнерам за сприяння у цьому процесі, особливо у питанні гуманітарних вантажів", – заявив міністр.

Також він деталізував масштаби руйнувань інфраструктури.

Зокрема, йдеться про втрату 6,3 тис. км головних шляхів, пошкодження 23 573 км автошляхів, пошкодження 289 автомобільних мостів і 41 залізничного.

У Міністерстві інфраструктури очікують, що європейські партнери й надалі допомагатимуть у розв'язанні логістичних проблем, а також візьмуть участь у відновленні транспортної інфраструктури України.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Прямі втрати України через вторгнення російських окупантів станом на 3 квітня сягнули $565 млрд, говорив заступник міністра економіки України Ігор Дядюра.

Окрім цього, за розрахунками Мінекономіки, цього року втрати ВВП України становитимуть не менше ніж $112 млрд, до 2030 року – орієнтовно $1,2 трлн.

Відновлювати Україну влада має намір насамперед завдяки заарештованим активам РФ, заявляв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За оцінкою Кубракова станом на 19 квітня, внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні було пошкоджено або зруйновано до 30% інфраструктури, на її відновлення потрібно приблизно два роки.