Україна гарантувала безпеку Чорного моря, що також є частиною контрнаступу – Єрмак

Сили оборони України знищили п'яту частину потенціалу Чорноморського флоту РФ, зазначив Єрмак
Фото: president.gov.ua

Контрнаступ України з урахуванням тих можливостей, які їй надали партнери, однаково був успішним. Про це в інтерв'ю Le Figaro, опублікованому 19 січня, заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

Він зазначив, що Україна за цей період "не втратила жодної території", і, хоча "не все йде так, як хотілося б", але сили оборони поступово звільняють українську землю.

За словами Єрмака, росіяни намагаються вдати, що контрнаступ України нібито провалився, але "це неправда".

"Українські воїни – герої. Дуже часто вони домагаються того, що не під силу людині", – наголосив глава ОП.

Єрмак додав, що, на відміну від РФ, де "людське життя нічого не значить", Україна "не кидає людські життя на фронті, як яйця чи м'ясо". Лише в боях за Бахмут Донецької області загинуло приблизно 20 тис. бойовиків визнаної у світі терористичною організацією російської ПВК "Вагнер", нагадав керівник ОП.

Єрмак зазначив, що РФ "має перевагу в небі", а українські можливості обмежені – бракує боєприпасів, ракетних комплексів дальньої дії та протимінної техніки.

Водночас сили оборони України знищили п'яту частину потенціалу Чорноморського флоту країни-агресора РФ і змусили його переховуватися, додав глава Офісу президента.

Українці "гарантували безпеку Чорного моря, що також є частиною контрнаступу", сказав Єрмак.

Він закликав партнерів своєчасно забезпечити ЗСУ всім необхідним, "щоб вони могли виконувати свою роботу".

Українці не зупиняться, поки не виграють у повномасштабній війні, яку в лютому 2022 року розпочала країна-окупант РФ, і поки "не звільнять усієї своєї території", резюмував Єрмак.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході та півдні.

Глава Української держави Володимир Зеленський наприкінці листопада визнав, що Україна не досягла бажаних результатів контрнаступу. Він пояснив, що країна не отримала всієї необхідної їй зброї від союзників, а обмежена чисельність ЗСУ не дає змоги вести швидкий наступ.

Зеленський заявив, що один із найбільших успіхів України – очищення Чорного моря від російських воєнних кораблів. За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 20 січня 2024 року, за час повномасштабного вторгнення в Україну російська армія втратила один підводний човен, 23 кораблі та катери, включно із флагманом Чорноморського флоту Росії ракетним крейсером "Москва".