"Українська сторона має свої позиції". Подоляк заявив, що проєкт мирного договору між Україною та РФ, опублікований у ЗМІ, відображає російські запити
"Коротко. FT опублікувала чернетку, яка демонструє запит російської сторони. І не більше. Українська сторона має свої позиції. Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі, – це припинення вогню, виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн", – написав Подоляк.
Financial Times із посиланням на три джерела – учасників переговорів написала, що попередній мирний план складається з 15 пунктів.
Зокрема, як пише газета, він передбачає відмову України від членства в НАТО, а також обіцянку не розміщувати іноземні військові бази чи озброєння на території країни. Водночас Україна збереже свої Збройні сили.
В обмін у Києві нібито розраховують на захист із боку союзників, таких як США, Великобританія і Туреччина.
Подоляк зазначав 16 березня, що результатом переговорів України з Росією мають стати такі гарантії безпеки, за яких сторони-підписанти не стоятимуть осторонь у разі нападу на Україну, як це відбувається сьогодні, а братимуть активну участь на боці України у конфлікті.
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков того самого дня заявив, що сторони обговорюють "австрійський або шведський варіант нейтральної держави" для України, і це нібито можна розглядати як компроміс, пише російське видання "Коммерсантъ".
Як зазначив глава МЗС Росії Сергій Лавров, на переговорах "є конкретні абсолютно формулювання", які, на його думку, "близькі до погодження", його цитує РБК.
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
Із кінця лютого Україна та Росія проводять переговори про закінчення війни. Уже відбулося три очні раунди, зараз зустрічі делегацій проводять у відеоформаті. Черговий раунд було заплановано на 16 березня. "Дуже важкий і в'язкий переговорний процес. Наявні принципові суперечності. Але простір для компромісу є", – заявив Подоляк.
Сторони публічно не коментують подробиць переговорів. За словами радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича, це вимога низки конвенцій, зокрема Віденської конвенції про право міжнародних договорів.