В окупованому Мелітополі викрали почесного консула Болгарії – мер

Федоров: Моїх колег по всій країні викрали більше ніж 50
Фото: Ivan Fedorov / Facebook
У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області викрали почесного консула Болгарії. Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров 23 квітня в ефірі загальнонаціонального марафону, який транслював канал ICTV.

За словами Федорова, викрадення на тимчасово окупованих територіях є масовими.

"Моїх колег лише викрали по всій країні більше ніж 50. Сьогодні 29 знаходяться у в'язницях в окупантів. А відносно активітів, бізнесменів – це для окупантів суцільна практика. Вони викрадають усіх, хто має свою думку, хто має патріотичні настрої. Сьогодні це звична практика... Декілька годин тому стало відомо, що у Мелітополі навіть викрали почесного консула Болгарії", – заявив мер.

Оновлено о 12.12. Згодом у МЗС Болгарії заявили, що почесного консула країни Сергія Желєва не викрадали, він перебуває в безпеці у своєму домі.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Наприкінці лютого російські окупаційні війська після боїв зі Збройними силами зайшли до 150-тисячного Мелітополя. У місті неодноразово вже після входу російських військ проводили масові проукраїнські мітинги. Незважаючи на стрілянину, яку відкривали окупанти, містяни кричали в їхній бік: "Нах...й додому!".

11 березня група окупантів викрала Федорова з міського кризового центру.

12 березня депутатка міськради Мелітополя Данильченко оголосила себе "в.о. мера" і закликала жителів не чинити опору окупантам (її вже повідомили про підозру в держзраді).

13 березня Мелітопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила звернення, в якому вказала, що місто є українською територією, і засудила колаборантів. Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до колаборантів, заявив, що вони підписують собі вирок.

16 березня глава Офісу президента України Андрій Єрмак сказав, що Федорова вдалося звільнити з полону. В Офісі президента повідомили, що політика обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження.

Федоров розповів, що окупанти вимагали від нього підписати заяву про звільнення і ще низку документів, а також дати команді вказівки працювати під російськими прапорами і "з незрозумілими виконувачем обов'язків мера".

Президент України нагородив Федорова орденом "За мужність" ІІІ ступеня.