В Україні відкрито приблизно 15 тис. кримінальних проваджень про воєнні злочини росіян – Венедіктова
Щодня ця цифра зростає на 200–300 проваджень.
Як повідомляє CNN, генпрокурорка розповіла також, що ідентифіковано 600 росіян, підозрюваних у воєнних злочинах, 80 фігурантів уже повідомили про підозру.
За словами Венедіктової, серед цих росіян є високопоставлені військові, політики та "агенти пропаганди РФ".
Щодо трьох росіян, яких обвинувачують у воєнних злочинах, уже є вироки судів (два з них було ухвалено сьогодні), нагадала генпрокурорка.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Вторгнення Росії в Україну та пов'язані з ним злочини розглядають у трьох міжнародних судах.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН. 16 березня Міжнародний суд ООН зобов'язав РФ негайно припинити війну в Україні. Російська влада відмовилася виконувати це рішення.
Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування про вторгнення РФ в Україну. Він зазначив, що Україна не може зробити це, оскільки не є державою – учасником Римського статуту МКС, і 3 березня повідомив про початок розслідування. У зв'язку із вторгненням Росії в Україну у МКС звернулося понад 40 країн.
28 лютого Україна звернулася до Європейського суду з прав людини, вимагаючи, зокрема, як попередні заходи "негайно зупинити військові напади проти цивільних об'єктів". 1 березня суд ухвалив рішення, яким наказав РФ припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів в Україні. Пізніше суд поширив ці заходи на всі запити щодо цього приватних осіб – включно, як пояснювала Верховна Рада, з усіма майбутніми скаргами проти РФ. Також суд висунув вимогу до РФ надати безпечний прохід та гуманітарну допомогу для мирних громадян.