"Ворога колошматили на кожній вулиці". Комбриг 92-ї ОМБр розповів про перші дні оборони Харкова
Збройним силам України в перші дні повномасштабного вторгнення РФ вдалося перехопити ініціативу на харківському напрямку, тому окупанти не змогли взяти місто. Про це заявив командир 92-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) ЗСУ імені кошового отамана Івана Сірка Павло Федосенко. Його розповідь про перші дні оборони Харкова 10 червня опублікували на сторінці головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у Facebook.
За його словами, перші три дні бригада вела бої на напрямку "від адміністративного кордону Харківської та Сумської областей до адмінкордону Харківської та Луганської областей". Після цього командування наказало 92-й ОМБр зайняти оборону навколо Харкова.
"Зранку зайняли оборону вздовж кільцевої дороги. На той момент у місті точилися вуличні бої. За Харків билися всі: і військові, і цивільні. Підрозділи ЗСУ, Нацгвардія, поліція, просто добровольці. Ворога колошматили буквально на кожній вулиці. Надзвичайно важливо було перехопити ініціативу в перші 10 днів, що ми і зробили", – пояснив Федосенко.
За його словами, коли окупантів вибили з Харкова і ЗСУ "нормально закріпилися", росіяни "упустили момент раптовості і зрозуміли, що більше до міста їм не пробитися".
Федосенко впевнений, що "саме в той момент усі вперше відчули, що не така страшна та російська армія, як здавалося; і хоча ворога, звісно, недооцінювати не можна, але бити його можна й потрібно". Комбриг називає окупантів "армією варварів та мародерів".
“Коли ми вибивали росіян із Циркунів (село біля Харкова. – "ГОРДОН"), наприклад, вони там кидали своїх поранених, особовий склад, на техніку вантажили пральні машини тощо й тікали із цим награбованим барахлом у бік Росії", – зазначив командир 92-ї бригади.
Він підкреслив, що російська армія воює максимальною кількістю бойової техніки, кількість якої "у десятки разів" більша, ніж у ЗСУ.
"Від самого початку вони використовували все: і авіацію, і вертольоти, і танки, і [важкі вогнеметні системи] "Буратіно", як їх називають, і артилерію всіх видів. Але ми вистояли. Навчилися захищатися від будь-яких ударів. Зараз максимально використовуються всі види боїв – маневрена оборона, наступальні дії, рейдові дії", – пояснив Федосенко.
Він розповів, що українські військові потребують великої кількості зброї.
"Ми успішно та професійно користуємося протитанковими засобами NLAW і Javelin, ПЗРК Stinger і Piorun, наданими нам міжнародними союзниками. Але всього треба більше. Ця зброя має бути в усіх підрозділах у максимальній кількості. Крім того, нам потрібні танки та артилерія великої дальності ураження. І чим більше боєприпасів, тим краще", – перерахував комбриг.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Харків окупанти намагалися захопити з перших днів повномасштабного вторгнення, проте це їм не вдалося. За даними міськради, за час воєнних дій у місті окупанти пошкодили 2907 будинків. Згодом Збройні сили України відтіснили російські війська від обласного центру.
На початку квітня окупантів вибили з північних областей України, зараз бої тривають на Донбасі, на південному сході Харківської області й на півдні.
5 травня Залужний повідомив, що ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій на харківському та ізюмському напрямках Харківської області, українській армії вдалося звільнити низку населених пунктів. Керівник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомляв, що завдяки успішним діям ЗСУ окупанти значно скоротили кількість обстрілів Харкова, але, як і раніше, атакують інші населені пункти.