Втрати сільського господарства України від війни становлять уже $4,3 млрд

Втрати сільського господарства України від війни становлять уже $4,3 млрд
Вартість заміни та ремонту пошкодженої на сьогодні техніки приблизно $926,1 млн
Фото: ЕРА
Сума втрат, завданих сільськогосподарській галузі України внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, становить $4,29 млрд. Про це йдеться в "Огляді збитків від війни у сільському господарстві України", опублікованому Київською школою економіки (KШE).

За даними огляду, підготовленого KШE спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, російська агресія вплинула не лише на експорт продукції. Знищення або часткове пошкодження земель та незібраний урожай завдали збитків на $2,135 млн.

Вартість обстеження земель із високим ризиком мінного забруднення та розмінування територій оцінюють у $436 млн. Не менших збитків завдало фізичне пошкодження родючого шару ґрунту, наприклад, вирви від артилерійських обстрілів та ракетних ударів, пошкодження ґрунту гусеницями танків та іншої техніки.

У південних регіонах, де тривають активні бої, вартість заміни та ремонту пошкодженої іригаційної інфраструктури становить $225 млн.

Приблизно 2,4 млн га озимих культур загальною вартістю $1,435 млрд залишаться незібраними внаслідок агресії РФ, підрахували експерти.

За даними аграріїв, РФ цілеспрямовано знищує елеваторні спроможності. Загальну суму збитків унаслідок пошкодження або знищення зерносховищ оцінюють у $272 млн.

В огляді названо оцінну вартість загиблих тварин – $136 млн. Орієнтовна кількість втрат у цій сфері – 42 тис. голів овець і кіз, 92 тис. голів великої рогатої худоби, 258 тис. свиней і понад 5,7 тис. голів птиці.

Контекст:

15 квітня перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко говорила, що, незважаючи на війну, Україна розраховує засіяти 80% площ.

В ООН 23 травня спрогнозували, що через воєнні дії та втрату контролю над частиною територій Україна не отримає приблизно 49% озимої пшениці і 38% жита.

У березні в Міністерстві аграрної політики заявляли, що Україна має достатньо запасів продовольства для внутрішнього споживання, оскільки "ми експортери, а експорт зупинився".

Водночас війна в Україні може спровокувати глобальну продовольчу кризу. Росія блокує українські порти в Чорному морі, знищує агропідприємства та продовольчі склади.