За кілька днів війни в Україні російська армія зазнала більше втрат, ніж за першу війну в Чечні – ЗСУ
Він розмістив інфографіку з порівнянням утрат РФ під час першої (1994–1996 роки) та другої (1999–2000 роки) чеченських воєн. Згідно із цими даними, кількість загиблих в Україні російських військових уже перевищила втрати РФ у першій війні в Чечні більше ніж на 250. І це без урахування втрат 1 березня 2022 року.
"Збройні сили України дали таку відсіч агресору, що для продовження наступу він змушений проводити мобілізацію для формування резерву. Ворог утратив тактичну ініціативу та знизив темпи просування", – написав Залужний.
Він підкреслив, що "у російських окупантів є два варіанти: бути знищеними або здатися".
"Ми на своїй землі, а тому захищатимемо її до останньої краплі крові. Як своєї, так і загарбника", – заявив Залужний.
Контекст:
Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
За даними Міноборони станом на 1 березня, загальні втрати російських окупантів становили 5,7 тис. осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стало 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Ган особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.