За останні шість місяців Японія надала Україні $600 млн пільгового кредиту
Марченко та Мацуда обговорили руйнівний вплив війни на фінансову та економічну сферу України, а також подальшу співпрацю Японії та України у фінансовій сфері.
Глава Мінфіну подякував послу за підтримку України.
"Сьогодні рівень довіри та співпраці між урядами наших країн на найвищому рівні. Ми вдячні Японії за активну позицію щодо посилення санкцій проти Росії та фінансову підтримку України. За шість місяців повномасштабної війни Японія надала Україні $600 млн пільгового кредиту", – сказав він.
Як зазначили в міністерстві, Японія – один із найбільших донорів за обсягом надання пільгового фінансування Україні (його спрямовують на зміцнення бюджетної системи).
"Міністр фінансів наголосив, що в умовах воєнного стану Україна продовжує потребувати додаткового фінансування для забезпечення всіх пріоритетних видатків до кінця 2022 року, а також для збалансування бюджету в 2023 році. Кунінорі Мацуда висловив підтримку суверенітету та територіальній цілісності країни та зазначив, що Японія готова підтримувати Україну і надалі, зокрема, в післявоєнний період відбудови", – додали в Мінфіні.
Контекст:
Японія після початку повномасштабного вторгнення долучилася до санкцій проти Росії, передає Україні нелетальне оборонне обладнання, гуманітарну та фінансову допомогу (загальний обсяг допомоги, яку надають та ще будуть надавати, як повідомляли в уряді Японії, – $1,1 млрд), влада країни послідовно засуджує російську агресію.
Крім того, з 24 лютого Японія прийняла в себе 1600 українців, "незважаючи на надзвичайно жорстку політику еміграції", говорив на початку серпня посол України в Японії Сергій Корсунський.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 30 серпня повідомляв, що з початку відкритого вторгнення Росії Україна отримала від міжнародних партнерів допомоги на суму $17,5 млрд.