Загроза ядерній безпеці зараз більша, ніж за часів Карибської кризи – Кисельов G

Кисельов: Путін божевільний. Він може зробити все, що завгодно
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Загроза ядерній безпеці зараз більша, ніж у період Карибської кризи. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив телеведучий Євген Кисельов.

Відповідаючи на запитання, чи може президент РФ Володимир Путін застосувати проти України тактичну ядерну зброю, Кисельов сказав, що глава Кремля – божевільний.

"Він божевільний. Він може зробити все, що завгодно. Єдине, на що я сподіваюся, щоб як під час Карибської кризи знайшлися не тільки розумні політики й розумні дипломати, а й відповідальні військові. Ось там був офіцер-підводник, який сказав "стоп" екіпажу атомного підводного човна, який був у Карибському морі. Перебуваючи в стані занурення [на човні], не знали, що відбувається на поверхні, не мали інформації. Командир цього човна і його старпом вирішили, що там нагорі вже все, ядерна війна. І готові були почати запускати ракети, а цей старший офіцер, він для них був старшим начальником, він просто перебував на борту їхнього човна, він був командиром дивізії човнів і сказав: "Ні, скасовую ваш наказ". Там мало не до бійки дійшло, але зрештою вони спливли і переконалися, що все нормально, ядерної війни немає", – розповів Кисельов.

Телеведучий зазначив, що того разу все завершилося "на щастя для людства, добре, хоча, можливо, були й інші сценарії".

Кисельов сподівається, що у "довгому ланцюжку" осіб, яких можуть залучити до виконанні наказу про застосування ядерної зброї, виявиться "слабка ланка".

"Ми дуже часто женемо від себе погані думки. Але панове, майте на увазі: зараз ситуація у світі з погляду загрози ядерній безпеці набагато гірша, ніж була за часів Карибської кризи 60 років тому", – додав він.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

У 1961 році США розмістили в Туреччині й Італії ядерну зброю, у відповідь у жовтні 1962 року СРСР таємно перекинув на Кубу збройні сили, техніку й озброєння, включно з ядерною зброєю. Це призвело до суттєвого погіршення відносин між США і СРСР. Криза закінчилася демонтажем радянських ракетних установок і вивезенням їх із території Куби. У відповідь США припинили блокаду Куби й вивезли американські ракети з Туреччини.