Загроза російського десанту із Чорного моря залишається – бригадний генерал Громов
"Зберігається загроза проведення противником морської десантної операції в чорноморській операційній зоні", – сказав Громов.
Він зазначив, що в акваторії Азовського та Чорного морів і далі перебувають російські бойові кораблі та підводні човни. Вони здійснюють підтримку наземних угруповань військ, які діють на приморському напрямку, а також завдають ударів високоточною зброєю по об'єктах у глибині території України.
"Противник не припиняє наносити авіаційні та ракетні удари морського та повітряного базування, у тому числі із застосуванням літаків дальньої авіації, по військових об’єктах та об’єктах критичної інфраструктури і промисловості, транспортних мережах – останнім часом у першу чергу по об’єктах залізниці, намагаючись зірвати нарощування складу та логістику наших угруповань, що діють на сході України", – додав Громов.
За його інформацією, втрати окупантів із початку повномасштабного вторгнення вже становлять приблизно 20% особового складу та до 60% основних видів озброєння та військової техніки.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після масштабного вторгнення в Україну 24 лютого російський флот заблокував підходи до українських портів, зокрема Одеси та Чорноморська.
Окупаційні війська з кінця березня завдають ракетних ударів по населених пунктах Одеської області. 22 березня по одному з них випустили п'ять ракет. Також в області неодноразово збивали крилаті ракети окупантів, зупиняли спроби супротивника висадити десант.
На початку квітня розвідка Великобританії заявила, що Росія ще не відмовилася від планів висадити морський десант в Україні.
За даними Міноборони України станом на 9 травня, у Чорному морі зараз перебуває сім російських кораблів – носіїв крилатих ракет із сумарним залпом до 50 ракет типу "Калібр".