Закликаємо всіх українців задонатити "тисячу Зеленського" на ЗСУ – "УДАР Віталія Кличка"
Підвищення податків – це серйозний і вимушений крок, але він має бути чітко обґрунтованим потребами армії й безпеки, заявив перший заступник голови УДАР Артур Палатний на сайті партії.
За словами Палатного, українці готові погодитися на історичне підвищення податків лише заради ЗСУ й захисту держави. Переспрямування коштів на "популістські" програми – це безвідповідальний крок влади в умовах війни, написав він. Палатний вимагає спрямовувати державні витрати на потреби армії й безпеки.
У заяві вказано, що такий серйозний крок, як підвищення податків, має бути чітко обґрунтованим. Фінансування роздутих бюджетів чиновників у заяві партії назвали безвідповідальним, а соціальні ініціативи влади – сумнівними.
"Влада пропонує 1 тис. грн виплат усім українцям, національний кешбек і тимчасові надбавки, але ці заходи є лише піар-ходами, які не можуть компенсувати системні проблеми в економіці й соціальній сфері. Військовий збір підняли до 5% для всіх, окрім військових, і в той же час влада героїчно заявляє, що з 1 січня збільшує допомогу вчителям на 1 тис. грн. Але насправді це профанація. Уряд спочатку із заробітних плат, підвищуючи податки, витягує з однієї кишені вчителя й повертає частину коштів до іншої. У результаті вчителі не стануть отримувати більше, а от усі інші отримуватимуть менше", – стверджує Палатний.
Справжні зміни полягають не в разових підвищеннях, а в комплексних реформах, вважає він.
"Українці заслуговують на стабільність і гідні умови життя, а не на короткочасні популістські обіцянки, які не приводять до системних змін. Якщо ми хочемо побудувати сильну державу, нам потрібно відновлювати економіку, підтримувати бізнес, а не ставити його на межу знищення", – ідеться в заяві партії.
УДАР закликав українців задонатити "тисячу Зеленського" на ЗСУ. Це, на думку партії, – найкращий спосіб витратити ці кошти.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський 28 листопада підписав закон про підвищення податків. Він набуває чинності 1 грудня 2024 року.
Документ передбачає, зокрема, підвищення військового збору з 1,5% до 5%, підвищення податків для І–II груп ФОП, установлення 25% податку на прибуток для фінансових установ, установлення податку в розмірі 50% на прибуток банків 2024 року.
Це рішення призвело до дискусії в суспільстві. Представники великого бізнесу висловилися різко проти підвищення податків.