Заступниця очільника Міноборони Маляр: Росія хоче завоювати Україну, зробити з нас сателіт. Ця загроза зберігається постійно
У міністерстві зазначають, що Маляр прокоментувала ситуацію, "зважаючи на стурбованість громадськості".
"Росія постійно хоче завоювати Україну, зробити з нас сателіт, повернути нас у поле свого абсолютного впливу. Ця загроза зберігається постійно, вона різної міри інтенсивності. Так само, як рух російських військ довкола наших кордонів. Інтенсивність різна: то накопичення, то рух від кордону, зменшення, збільшення кількості військ. Тому ми повинні розуміти, що ми мусимо завжди бути в бойовій готовності, щоб давати цю відсіч", – сказала Маляр.
За словами заступниці очільника Міноборони, інформацію, якою оперує відомство, надає Головне управління розвідки Міноборони.
Вона також зазначила, що озвучені днями керівником військової розвідки Кирилом Будановим відомості про дестабілізаційні дії РФ на кордонах з Україною у грудні цього та січні наступного року вже було оприлюднено раніше, їх підтвердили західні партнери.
У Міноборони наголосили, що передовий особовий склад Збройних сил України, який наразі на передовій, та військова техніка перебувають у повній та постійній готовності до виконання завдань.
Контекст:
РФ із кінця березня нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу 13 квітня заявив, що Росія перекидала війська нібито для навчань. 22 квітня він сказав, що поставленої мети досягнуто і війська почнуть повертатися до пунктів постійної дислокації. Водночас він повідомив, що техніку та озброєння 41-ї загальновійськової армії залишать на полігоні Погоново у Воронезькій області.
Росія частково відвела військових із окупованого Криму, але на східному кордоні України, у Воронезькій області, вони залишилися, говорив голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко 28 квітня.
Газета The New York Times із посиланням на високопосадовців адміністрації президента США Джо Байдена повідомляла у травні, що Росія відвела кілька тисяч військовослужбовців, але вздовж кордону з Україною залишається ще приблизно 80 тис. військових.
30 жовтня американська газета The Washington Post написала, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі.
1 листопада видання Politico опублікувало супутникові фото, зазначивши, що на них видно військову техніку, яку РФ нібито стягнула до кордонів України.
У ГУР Міноборони України повідомили 2 листопада, що жодних змін на кордоні з РФ не відбулося. 5 листопада начальник Генерального штабу Збройних сил України Сергій Шаптала сказав, що українська розвідка не фіксує нарощування російських військ біля кордону України. За його даними, російські війська повертаються до пунктів постійної дислокації.
6 листопада канал CNN повідомив, посилаючись на свої джерела, що директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс приїжджав до Москви через нарощування російських військ біля кордону України.
8 листопада Bloomberg із посиланням на дані військово-розвідувальної компанії Janes написало, що Росія перекидає танки до українського кордону.
10 листопада США попередили владу Росії про потенційні негативні наслідки будь-якого зростання загрози безпеці України через "незвичайну військову активність" РФ поблизу українського кордону. У Пентагоні закликали Росію пояснити концентрацію військ поблизу України.
18 листопада начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов говорив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України з дестабілізації ситуації як усередині країни, так і за її межами. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно наприкінці січня", підкреслив начальник ГУР Міноборони.