Зеленський повідомив, що обговорив із Макроном реалізацію кількох пунктів української "формули миру" про припинення війни

Зеленський (на фото) висловив подяку Макрону за готовність підтримати захист енергетичних об'єктів України
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський розповів у вечірньому відеозверненні 21 листопада, про що сьогодні розмовляв телефоном із президентом Франції Еммануелем Макроном.

Звернення Зеленського опубліковано у Facebook Офісу президента.

Глава держави зазначив, що говорив із Макроном "фактично про реалізацію одразу кількох пунктів нашої "формули миру".

"А саме – про радіаційну безпеку і ситуацію на Запорізькій атомній станції, а також про енергетичну безпеку України та Європи, – сказав Зеленський. – Працюємо для того, щоб забезпечити виконання припису МАГАТЕ щодо припинення ворожої активності проти українських атомних об'єктів. І для цього надзвичайно важливою є демілітаризація Запорізької атомної станції. Росія повинна забрати звідти всіх своїх бойовиків і припинити обстріли станції".

Глава держави висловив подяку Макрону за готовність підтримати захист енергетичних об'єктів України.

"Також робимо все, щоб конференція щодо відбудови України та реалізації нашого Fast Recovery Plan, у яких Франція готова проявити лідерство, була максимально результативною", – резюмував Зеленський.

Попередня розмова політиків відбулася 1 листопада. Макрон підтвердив Зеленському готовність Франції допомогти Україні у зміцненні системи ППО. Також ішлося про ситуацію на Запорізькій атомній електростанції.

Зеленський назвав цю розмову з Макроном "надзвичайно важливою і продуктивною". "Конкретні рішення щодо посилення обороноздатності України. Конкретні ініціативи щодо відновлення зруйнованої енергетичної інфраструктури. Дякую, друже, за неослабну підтримку", – написав Зеленський за підсумками розмови.

Напередодні, 20 листопада, Зеленський зазначав, що українська "формула миру" – "це формула миру для світу".

Контекст:

10 листопада Зеленський сказав, що не відкидає можливості переговорів із РФ про закінчення війни. Він наголосив, що, "крім ультиматумів, нічого не чув від чинного президента РФ", але "не зачинив двері". Про умови, що входять до української "формули миру", Зеленський говорив на засіданні Генасамблеї ООН 22 вересня та на саміті G20 15 листопада. Спочатку в ній було п'ять пунктів, тепер стало 10.

16 листопада Зеленський повідомив, що "отримував сигнали від партнерів" щодо бажання Путіна провести переговори з Україною. У відповідь Зеленський "запропонував публічну форму [переговорів], бо Росія веде з Україною війну публічну".