Зеленський: Росія має своє бачення Донбасу, а ми маємо своє. Вважаю, що ми не зможемо домовитися одразу по всіх пунктах

Зеленський: На Донбасі ніякої великої стратегії у РФ, ми вважаємо, немає
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський вважає, що "пакетно" вирішувати всі спори з Росією складно, а завершення війни в такий спосіб є малоймовірним. Про це глава держави заявив в інтерв'ю українським ЗМІ 5 квітня, запис розмови оприлюднили у Facebook Офісу президента.

Зеленський говорив про гарантії безпеки України, вимоги, які висунула Росія на перемовинах, і сам перемовний процес.

"Другий пункт, який обговорювався, – це Крим. До Донбасу руки не дійшли, тому що Росія має своє бачення Донбасу, а ми маємо своє. Тому в мене була проста пропозиція. Я вважаю, що ми не зможемо домовитися одразу по всіх пунктах. Це неможливо, навіть якщо в нас будуть перемовини. Неможливо. Якщо сторони хочуть закінчити війну – а сторони тут уже не тільки сторони війни, це ми і РФ, а й західні наші партнери, вони всі учасники в цьому і будуть гарантами безпеки – тому я й кажу, що якщо всі сторони хочуть, щоб війна в Україні, між Росією та Україною, завершилася, то всі повинні над цим працювати щоденно", – сказав він.

Наразі Росія стягує на Донбас свої війська, повідомив Зеленський.

"Там немає ніякої іншої мети. Ми точно це розуміємо. Тут ніякої великої стратегії у РФ, ми вважаємо, немає. Вони не зайняли цю частину – вони займають Донбас. Донбас і південь України, і коридор до Криму, і Херсонську область, і Запорізьку область... Нам, у принципі, зрозуміло, що вони роблять. Для того, щоб їм це вдалося, вони будуть битися за Донбас. А Маріуполь – це для нас життя, для нас це місто, вони не розуміють, що це. У принципі, для них це медалька, яку вони хочуть повісити собі на груди. Приблизно так", – додав він.

Зеленський наголосив, що пропозиція України протягом 15 років проводити двосторонні переговори про статус Криму та Севастополя і зобов'язати обидві країни на час перемовин не використовувати військових сил для вирішення питання окупованого РФ українського півострова, яку озвучили у Стамбулі 29 березня, не є мораторієм на переговори про Крим.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Сьогодні 41-й день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні вночі 24 лютого, заявивши, що це "спецоперація", мета якої "демілітаризація та денацифікація України".

За інформацією Генштабу Збройних сил України станом на ранок 5 квітня, Росія перегруповує свої війська й зосередила зусилля на підготовці наступу на сході України, мета – окупувати всю територію Донецької та Луганської областей. Водночас окупанти й далі зазнають втрат, особовий склад деморалізований, зросла кількість випадків дезертирства, повідомили в Генштабі.

За даними розвідки міноборони Великобританії, підрозділи окупаційних військ, які вивели з північних територій України, перш ніж будуть готові до перекидання на Донбас, потребуватимуть значного відновлення та ремонту техніки.