Зеленський: Світ чує Україну в Давосі. Після цього тижня у світі стане більше впливових прибічників трибуналу щодо російської агресії

Зеленський: Підтримка світом нашої дипломатичної ініціативи дуже відчувається
Фото: president.gov.ua
Україна на Всесвітньому економічному форумі в Давосі лобіює посилення глобального тиску на Росію та відчуває підтримку світу. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 17 січня, опублікованому його пресслужбою.

Він зазначив, що 17 січня почалася робота щорічного форуму в Давосі, "традиційно потужного глобального політичного й економічного майданчика".

"Світ чує Україну в Давосі – там знають, що Росія зробила із Дніпром, знають, що терористи роблять із Херсоном, із Харковом, із нашим Донбасом та іншими територіями, на які Росія принесла смерть. І ми лобіюємо посилення глобального тиску на державу-терориста. Я впевнений, що за підсумками цього тижня у світі стане більше активних і впливових прибічників створення трибуналу щодо російської агресії та спецмеханізму для компенсації збитків від війни за рахунок російських активів", – сказав президент.

Він наголосив, що перша леді Олена Зеленська презентувала у Давосі всі елементи української формули миру. До неї входить важливий пункт про справедливість, який передбачає повну відповідальність російських терористів за все зроблене ними.

"І підтримка світом нашої дипломатичної ініціативи дуже відчувається. Ми робимо все, щоб ця підтримка стала справді глобальною і щоб кроки для завершення російської агресії та повернення безпеки були здійснені усіма впливовими учасниками міжнародних відносин", – резюмував Зеленський.


Контекст:

Зеленський запропонував створити спеціальний трибунал щодо злочину російської агресії проти України влітку 2022 року. Він наголошував, що наявні судові установи не мають юрисдикції, щоб притягнути до відповідальності всіх винних у злочині агресії РФ проти України.

Україна пропонує покласти в основу майбутнього спецтрибуналу п'ять параметрів і, зокрема, визначити, що статус підсудного, включно зі статусом глави держави, не звільнятиме його від індивідуальної кримінальної відповідальності.

Необхідність створення спецтрибуналу для РФ підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент та парламентські асамблеї НАТО й ОБСЄ.

Генеральна Асамблея ООН розгляне резолюцію щодо створення трибуналу для притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини в Україні, повідомили у січні 2023 року у МЗС України.