Зеленський у виступі перед парламентом Ірландії закликав посилити санкції проти РФ

Зеленський: І хоча ви нейтральна країна, ви не залишилися нейтральними до горя й страждань, які Росія принесла українцям
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський 6 квітня виступив перед парламентом Ірландії. Промову президента опублікувала пресслужба глави держави.

"Ви з перших днів російського вторгнення – на боці добра. На боці свободи. На боці України. І це також факт. Ви не сумнівалися, чи допомагати нам. Ви одразу почали це робити. І хоча ви – нейтральна країна, ви не залишилися нейтральними до горя й страждань, які Росія принесла українцям. Я вдячний усім вам за це", – сказав Зеленський.

Він додав, що Росія не зупиниться і не відмовиться від своїх намірів підкорити Україну.

"Тому я закликаю вас проявити ще більше лідерства в нашій антивоєнній коаліції! Закликаю вас переконувати партнерів по Євросоюзу щодо жорсткіших санкцій проти Російської Федерації. До таких санкцій, які реально зупинять військову машину Росії", – заявив президент.

За його словами, треба зупиняти всю торгівлю з РФ, блокувати зв'язки російських банків із фінансовою системою світу.

"Треба обривати потік грошей, які російський бюджет отримує за нафту і витрачає саме на ракети, бомби, артилерійські обстріли. Світ уже давно розробив відповідні механізми. Кожен знає, що потрібно робити. Єдина перешкода – це дефіцит принциповості окремих лідерів. Поки що. Політичних лідерів, бізнесових лідерів. Які все ще думають, ніби війна та воєнні злочини – це не так страшно, як фінансові збитки. Я впевнений, що ваше лідерство може це змінити", – наголосив Зеленський.

Телеканал CNN підрахував, що Зеленський станом на 5 квітня звернувся до 19 парламентів країн світу, намагаючись забезпечити собі підтримку західних країн у боротьбі проти агресії РФ.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після вторгнення в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, групи наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.

Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, Європейський союз, США, Великобританія та Канада вирішили занести до списку санкцій Путіна, а частину російських банків від’єднали від SWIFT. Крім того, США та ЄС запровадили санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.

Також у зв'язку із вторгненням РФ в Україну країни Заходу почали масово відмовлятися від російських газу та нафти й шукати їм альтернативу.

США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти та газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торгових привілеїв), що дасть змогу підвищити мита і запровадити інші обмеження.

Великобританії до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти та газу.

Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів.

6 квітня голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Євросоюз рано чи пізно запровадить обмеження на постачання російських нафти та газу.