Зеркаль: Білорусь не може скеровувати миротворців на Донбас, оскільки входить до Організації Договору про колективну безпеку
Білорусь із 1993 року є членом Організації Договору про колективну безпеку, до якої також входить Росія, нагадала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.
Білорусь є членом Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), тому не може брати участі в миротворчій місії ООН на Донбасі. Про це 19 лютого заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила в ефірі "5 каналу".
"Наскільки я знаю, Білорусь не полишила ОДКБ. А якщо ми виключаємо НАТО, то дуже логічно, щоб ми не говорили, що країни ОДКБ можуть брати участь у місії", – зазначила вона.
Зеркаль запевнила, що Україна не вестиме переговорів щодо питання миротворців із представниками бойовиків "ДНР" і "ЛНР". За її словами, Київ разом із західними партнерами хоче дати зрозуміти Росії, що "грати за її правилами ніхто не буде".
"Думаю, що основне і дійсно ключове питання, що миротворці мають бути на кордоні України з РФ. Дискусії про те, як буде розгортатися місія, тривають уже певний час", – нагадала вона.
ОДКБ ("Ташкентський договір") – організація з міжнародної та регіональної безпеки, до якої входять Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан. Мінськ приєднався до утворення у грудні 1993 року.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
У вересні 2017 року представники Росії, України, США, Франції та Німеччини почали переговори про розміщення миротворчої місії ООН на окупованих територіях Донбасу.
18 лютого 2018 року президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна готова скерувати на Донбас миротворців за відповідної домовленості між президентом України Петром Порошенком і російським лідером Володимиром Путіним.