Зі знищеної "Мрії" росіяни вкрали запчастини – захисник аеропорту в Гостомелі Ілюхін
Бригада Ілюхіна брала участь у бойових діях в аеропорту Гостомеля.
Полковник розповів, що "Мрію" знищили під час боїв, але головного ураження їй завдали підрозділи РФ.
"Вона була в кількох місцях – потім уже було видно – спеціально підпалена", – сказав він
За його словами, представники літної школи РФ кілька разів приїжджали до Гостомеля.
"Є свідчення, що комплектуючі деталі, найбільш цінні, були забрані росіянами з літака. Із корінням вирвані плати, дроти тощо", – розповів військовий.
Контекст:
Ан-225 "Мрія", який вважали найбільшим літаком у світі, розробило київське конструкторське бюро імені Олега Антонова у 1980-х роках, перший політ він здійснив 21 грудня 1988 року. Спочатку літак було призначено для транспортування космічних кораблів багаторазового використання й елементів ракетних систем. Однак із 2000-х років його використовували для комерційних перевезень.
На сайті держпідприємства "Антонов" зазначено, що літак Ан-225 "Мрія" створювали у двох примірниках, але повністю завершили лише один борт. Щоб добудувати другу "Мрію" (у 2018 році повідомляли, що фюзеляж зберігся в ідеальному стані і літак готовий на 70%), потрібні інвестор і приблизно $700 млн, розповідали на держпідприємстві.
Про знищення літака, який стояв в ангарі у Гостомелі під Києвом, стало відомо 27 лютого. "Після п'ятого авіанальоту розбомбили "Мрію" повністю. Це сталося в перший день [24 лютого]. Обстрілювали з вертольотів", – сказав мер міста Буча (розташована за 4 км від Гостомеля) Анатолій Федорук.
Колишній капітан "Мрії" Дмитро Антонов казав у відеозверненні 19 березня, що Ан-225 можна було врятувати, якби не топменеджмент держпідприємства. Він розповів, що літак пропонували евакуювати до Лейпцига ще за місяць до вторгнення РФ, але менеджмент "Антонова" не відповів на цей запит. На його думку, у представників топменеджменту ДП "Антонов" можна знайти "зв'язки з Російською Федерацією".
29 березня "Укроборонпром" усунув від виконання обов'язків гендиректора "Антонова" Сергія Бичкова. У СБУ 18 жовтня заявили, що керівництво "Антонова" не вжило всіх необхідних заходів для збереження літака "Мрія".