Злиті документи Пентагону вказують на те, що Сербія нібито погодилася допомогти Україні зброєю. Белград заперечує
У документі Пентагону з назвою "Європа | Відповідь на російсько-український конфлікт, що триває" у вигляді діаграми перераховано "оцінні позиції" 38 європейських урядів у відповідь на прохання України про надання військової допомоги.
Діаграма засвідчила, що Сербія відмовилася проводити навчання українських сил, але зобов'язалася доправити летальну допомогу або вже надала її. У документі також ідеться, що Сербія має політичну волю і військову здатність надати зброю Україні в майбутньому.
Водночас міністр оборони Сербії Мілош Вучевич у коментарі Sputnik заперечує, що країна коли-небудь погоджувалася надавати зброю Україні.
"Ми спростовували цю брехню понад 10 разів, і ось ми знову це робимо. Сербія не продавала і не буде продавати зброю українській чи російській стороні, а також країнам, які оточують цей конфлікт. Чиясь мета – явно втягнути Сербію в цей конфлікт, але ми послідовно дотримуємося встановленої політики", – сказав він.
Міністр уточнив, що Сербія продає зброю третім сторонам, які далекі від війни і не мають до неї жодного стосунку.
"Завжди є ймовірність того, що в якийсь чарівний спосіб на території конфлікту буде знайдено якусь зброю, але це не має жодного стосунку до Сербії. Це питання до тих країн, які не дотримуються міжнародних норм, договірних положень і ділової практики. Повторюю, Сербія не доправляла зброї в Україну, і все, що було опубліковано на цю тему, – домисли, які не відповідають дійсності", – сказав Вучевич.
Контекст:
Уже не вперше у ЗМІ з'являється інформація про те, що Сербія нібито таємно допомагає Україні зброєю. Наприкінці лютого у соцмережах з'явилися фото документів, які свідчать про те, що сербська компанія Krusik доправила Україні через Туреччину та Словаччину 3,5 тис. ракет для систем залпового вогню "Град" калібром 122 мм. Справжності фотографій не було підтверджено.
Міністр оборони Сербії Мілош Вучевич заявив у парламенті, що країна не експортує військової техніки та зброї ні в Україну, ні в Росію, повідомляло видання Nova. У компанії Krusik також заперечують такі постачання. У повідомленні наголошували, що компанія не продавала ракет ні Україні, ні турецькій компанії Arca Savunma Sanayi Ticaret Limited, яку вказано в опублікованих документах як експортера.