ЗРК Patriot здатний збивати балістичні цілі, три-чотири установки можуть перекрити велику ділянку повітряного простору України – Ігнат

Радари ЗРК Patriot здатні виявляти цілі від найменших до найбільших "надзвичайно ефективно", зазначив Ігнат
Фото: wikipedia.org
Остання модифікація зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) Patriot здатна збивати навіть балістичні цілі.

Про це 28 листопада в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада", повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, Patriot є надзвичайно сучасним та ефективним комплексом, його радари здатні виявляти цілі від найменших до найбільших "надзвичайно ефективно".

"Patriot – це, по-перше, далекобійний комплекс. Їх також є кілька модифікацій. Якщо ми говоримо про крайню модифікацію, то вона здатна збивати і балістичні цілі. Зрозуміло, що є певний відсоток ймовірності збиття… Patriot може збивати цілі на відстані до 150 км... Ті [ЗРК], що у нас є на озброєнні, це "Бук-М1" – 40 км, IRIS-T – 40 км, NASAMS – 40 км, IRIS-T– 40 км, NASAMS – 40 км, С-300 – 75 км, – розповів Інат. – Зрозуміло, що якщо 150 км, то вже розмістивши ті комплекси на певній відстані один від одного, вже можна перекрити трьома-чотирма установками досить велику ділянку повітряного простору".

Контекст:

Після падіння ракети на території Польщі в міноборони Німеччини запропонували Варшаві систему протиракетної оборони Patriot, щоб допомогти підтримати безпеку польського повітряного простору.

23 листопада лідер керівної в Польщі партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський сказав, що ПРО, якою Німеччина запропонувала посилити захист неба над Польщею, була б ефективнішою в Україні, яка воює. Пропозицію Качинського віддати німецькі Patriot Україні підтримало міноборони Польщі.

У відповідь на це в німецькому оборонному відомстві заявили, що розміщення частини інтегрованої протиповітряної оборони НАТО за межами блоку потребуватиме попередніх переговорів із НАТО та союзниками.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг наголосив, що рішення про постачання систем ППО Patriot в Україну мають ухвалювати окремі країни, а не НАТО.

Reuters із посиланням на представника уряду ФРН повідомило, що Німеччина "обговорює із союзниками, як вчинити з пропозицією Польщі".

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що рішення залишається за німецькою стороною, зазначило агентство. З військового погляду, на думку Дуди, було б краще, якби ці комплекси стояли в Україні, "тоді вони захищатимуть і Україну, і Польщу найефективніше".