"Звинувачення відкидаю". Лієв підтвердив, що збирався виїхати до Словаччини, і назвав "безглуздою" підозру в розкраданні на закупівлі мін для ЗСУ

Лієва 27 січня повідомили про підозру в заволодінні майном через зловживання службовим становищем у складі організованої групи
Фото: gp.gov.ua

Колишній керівник департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони України Олександр Лієв вважає "прикрим непорозумінням" його затримання правоохоронцями у справі про розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі мін для ЗСУ. Пост від імені Лієва на його сторінці у Facebook 28 січня написала дружина експосадовця МО.

Напередодні, 27 січня, Лієва, а також чинного керівника департаменту МО Тоомаса Нахкура; главу і комерційного директора компанії "Львівський арсенал"; представника іноземної комерційної структури повідомили про підозру в заволодінні майном через зловживання службовим становищем у складі організованої групи (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України). За даними слідства, підозрювані організували схему розкрадання держкоштів під час закупівлі 100 тис. мінометних снарядів для ЗСУ.

СБУ повідомляла, що затримала одного з фігурантів під час спроби виїхати за межі України, тому зараз він перебуває під вартою. ЗМІ писали, що йдеться про Лієва.

"Звинувачення відкидаю. Підозру вважаю безглуздою, – прокоментував Лієв. – Сьогодні мав відбути у відрядження до Словаччини з метою огляду машин розмінування, які мають бути доставлені до України в лютому цього року, про які я так багато розповідав. В Україну планував повернутися до 5 лютого, щоб особисто взяти участь у нараді, яку планує провести Мінекономіки з операторами гуманітарного розмінування. Тому ні про яку втечу з моєї країни не може йти мова, тим більше що я неодноразово виїжджав за кордон останній рік і завжди повертався".

Експосадовець МО додав, що "справно відвідував усі допити" як свідок.

"Моя сім'я пережила без претензій сім обшуків моєї оселі. Це затримання вважаю прикрим непорозумінням. Почуваюся впевненим у своїх законних діях. Україна – правова країна, свою правоту доведу в суді", – резюмував Лієв.

Контекст:

"Українська правда" писала торік, що компанія "Львівський арсенал" отримала від Міноборони 1,4 млрд грн на постачання великої партії мін калібру 120 мм і 82 мм, але протермінувала контракт і не передала ЗСУ жодної міни. Сам контракт було підписано 11 листопада 2022 року. Підписантом із боку Міноборони був Лієв.

Постачання боєприпасів, за даними УП, мали розпочати вже у грудні 2022 року і повністю закінчити до кінця лютого 2023 року. "Українська правда" стверджувала, що фірма переказала своєму європейському контрагенту лише частину грошей – 400 млн грн, а майже 1 млрд грн залишався в Україні та "заблокований на рахунках".

26 січня 2024 року Міноборони поінформувало, що ТОВ "Львівський арсенал" програло апеляцію у справі про необхідність виплатити відомству понад 1,5 млрд грн за невиконання контракту на постачання мін.

Засновник "Львівського арсеналу" – Юрій Збітнєв, який 1990 році став одним із наймолодших депутатів Верховної Ради ще УРСР. Він також брав участь у створенні СДПУ(о), але пізніше пішов із неї.