12-й вікенд протестів у Гонконзі. Демонстранти висунули вимогу демонтувати "розумні" ліхтарі, звинувачуючи уряд у стеженні

Хоча мітинг у Гонконзі було погоджено із владою, знову не минулося без бійок протестувальників із поліцією
Фото: ЕРА

Учасники антиурядових маніфестацій у Гонконзі заявили, що влада встановила "розумні" ліхтарні стовпи з відеокамерами, щоб шпигувати за ними. Уряд Гонконгу стверджує, що ліхтарі не обладнано пристроєм розпізнавання облич.

Протягом 12-го вікенду протестів у Гонконзі знову відбулися сутички демонстрантів із поліцією. Про це повідомляє об'єднання репортерів Hong Kong Free Press.

Хід 24 серпня було погоджено із владою, однак, за повідомленням поліції, демонстранти відхилилися від маршруту. Коли вони збудували барикади з каменів і бамбукових палиць неподалік від поліцейського управління, силовики застосували сльозогінний газ і гумові кулі для розгону маніфестації.

Багатьох затримано, повідомляють кореспонденти з місця подій.

До звичайних вимог протестувальників сьогодні додали пункт про демонтаж "розумних" ліхтарів. У червні влада встановила 50 пристроїв вуличного освітлення з відеокамерами, у планах – установлення ще 350. Демонстранти стверджують, що в такий спосіб уряд збирається шпигувати за ними.

Адміністрація Гонконгу увечері 24 серпня розповсюдила пресреліз, у якому йдеться про те, що "розумні" ліхтарі не оснащено пристроєм розпізнавання облич, а вони лише збирають дані про дорожній рух і якість повітря. Влада звинувачує протестувальників у пошкодженні декількох ліхтарних стовпів, атаках на поліцію із застосуванням "коктейлів Молотова" і навмисному паралізуванні дорожнього руху.

9 червня сотні тисяч протестувальників уперше вийшли на вулиці Гонконгу проти проєкту закону, який дасть змогу екстрадувати людей за запитом влади Китаю. Поліція застосувала проти протестувальників гумові кулі, газ і кийки.

15 червня уряд Гонконгу на невизначений термін припинив розгляд поправок до закону про екстрадицію в Китай на тлі масових протестів. 17 червня прем'єр-міністерка особисто попросила вибачення в активістів через суперечності в законопроєкті й пообіцяла, що його автоматично знімуть із порядку денного в липні 2020 року. Проте демонстрації, як і раніше, проводять щосуботи та щонеділі. Протестувальники вимагають також незалежного розслідування дій поліції під час розгону маніфестацій.

12 серпня тисячі демонстрантів, які протестуюють проти дій адміністрації Гонконгу, зайняли зали прильоту і вильоту в аеропорту, влаштувавши сидячу акцію протесту. Через протест в одному з найзавантаженіших аеропортів Азії скасовано понад 300 рейсів.