Ар'єв: Керівні органи і Ради Європи, і ПАРЄ піддаються на фінансовий шантаж Росії
Бюро ПАРЄ, всупереч звичайній процедурі підготовки рішень, прискорило розгляд вимог РФ у регламентному комітеті асамблеї, зазначив глава постійної делегації України в ПАРЄ, нардеп від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв.
У разі повернення делегації РФ у Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) Україна може припинити роботу в цій "самодискредитованій організації", заявив глава постійної делегації України в ПАРЄ, нардеп від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв у Facebook.
"На жаль, керівні органи і Ради Європи, і ПАРЄ піддаються на фінансовий шантаж Росії і готові продати індульгенцію злочинному режиму [президента Росії Володимира] Путіна. Бюро ПАРЄ, всупереч звичайній процедурі підготовки рішень, прискорило розгляд шантажистських вимог РФ у регламентному комітеті асамблеї", – написав він.
За словами нардепа, усе буде вирішено в жовтні на сесії ПАРЄ.
"Лобі буде шалене. Реально, шанси 50/50 – чи залишиться ПАРЄ поважним органом, чи піддаватиметься шантажисту за відновлення фінансування і втратить повагу. У випадку повернення РФ у ПАРЄ у 2019 році через цинічну процедуру не бачу потреби далі працювати в самодискредитованій організації. І ми не одні. Будемо боротися!" – заявив Ар'єв.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилася подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016-й і 2017 роки.
У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році.
Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.
29 червня 2018 року Бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення рішення, яке дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї.