Джонсон назвав зізнання Ірану в причетності до катастрофи літака МАУ важливим першим кроком
За словами прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона, Лондон тісно співпрацюватиме з Канадою, Україною та іншими міжнародними партнерами для забезпечення розслідування авіакатастрофи в Ірані.
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що визнання Іраном того, що літак авіакомпанії МАУ помилково збили військові, є важливим першим кроком. Заяву політика 11 січня було опубліковано на сайті уряду Великобританії.
"Це буде неймовірно важкий час для всіх тих сімей, які втратили близьких у таких трагічних обставинах. Ми зробимо все від нас залежне, щоб підтримати родини чотирьох британських жертв і забезпечити, щоб вони дістали відповіді, на які заслуговують", – підкреслив Джонсон.
За його словами, наразі головним є незалежне міжнародне розслідування і повернення тіл загиблих у рідні країни. Джонсон зазначив, що Великобританія співпрацюватиме з Канадою, Україною та іншими державами, чиї громадяни постраждали внаслідок авіакатастрофи.
Політик додав, що аварія посилила важливість зниження напруженості на Близькому Сході.
"Ми всі дуже чітко бачимо, що подальші конфлікти призведуть тільки до ще більших втрат і трагедій. Дуже важливо, щоб усі лідери тепер ішли дипломатичним шляхом уперед", – заявив Джонсон.
Уранці 8 січня пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Ніхто не вижив.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це повідомили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ було збито іранськими військовими помилково. У відомстві заявили, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) і "за формою і висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".
Президент України Володимир Зеленський сказав, що Україна очікує від Ірану повного визнання провини у катастрофі, готовності до відкритого розслідування, вибачень і компенсації.
Відповідальність за катастрофу літака взяв на себе КВІР.