Екс-помічник Трампа Флінн планував видати Туреччині Гюлена за $15 млн – The Wall Street Journal
Участь колишнього радника президента США Дональда Трампа Майкла Флінна в плані щодо депортації турецького проповідника Фетхуллаха Гюлена в обмін на $15 млн розслідує спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який курує справу про втручання Росії до виборів у Сполучених Штатах, повідомляє Тhe Wall Street Journal.
Колишній помічник президента США Дональда Трампа Майкл Флінн пропонував видати Туреччині проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого Стамбул обвинувачує в організації спроби державного перевороту в країні у липні 2016 року, за $15 млн, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела.
Флінн пішов у відставку після інавгурації президента США Дональда Трампа через обвинувачення у неправдивих свідченнях ФБР і підозру у зв'язках із Росією. Його участь у плані щодо депортації Гюлена в обмін на $15 млн розслідує спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який курує справу про втручання Росії до виборів у США.
До плану щодо видавання Гюлена, за інформацією WSJ, також може бути причетний син Флінна.
Телеканал NBC із посиланням на джерела повідомляє, що слідчих зацікавили можливі зустрічі Флінна з турецькими високопосадовцями за кілька тижнів до інавгурації Трампа в січні 2017 року. Слідство вважає, що Флінну могли платити і давати вказівки в Анкарі потай від Білого дому. Ознайомлені з розслідуванням джерела заявили, що Флінн міг вести переговори з Туреччиною не тільки з приводу видавання Гюлена, але і звільнення кількох турецьких громадян, які відбувають покарання у США.
Адвокат Флінна назвав цю інформацію "обурливою" і "помилковою", повідомляє Reuters.
За словами юриста, зазвичай представники Флінна не реагують на кожну "плітку", але цього разу обвинувачення "настільки обурливі і упереджені", що вони вирішили зробити виняток.
У Туреччині в липні 2016 року відбулася спроба військового перевороту, заколот було припинено протягом кількох годин.
Влада країни стверджує, що до організації перевороту причетний опозиціонер Гюлен, і вимагає його екстрадиції. Сам проповідник попросив США не виконувати вимог Туреччини і назвав прохання Анкари про екстрадицію політичною вендетою.
4 серпня 2016 року кримінальний суд Стамбула виніс рішення про затримання Гюлена. 30 січня 2017 року розпочався заочний суд над Гюленом. Прокуратура Туреччини вимагає для нього 3623 довічні ув'язнення і ще 2923 роки в'язниці.