Генпрокурор США Барр повідомив, що Мюллер вивчав 10 епізодів імовірного перешкоджання правосуддю з боку Трампа
Міністерство юстиції США констатувало, що Білий дім співпрацював із комісією спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідував російське втручання у вибори президента. Водночас сам президент Дональд Трамп висловлював незадоволення перебігом розслідування, уважаючи, що воно ґрунтується на незаконних витоках інформації, заявив глава американського мін'юсту, генеральний прокурор Вільям Барр.
У доповіді спеціального прокурора США Роберта Мюллера, який розслідував втручання Росії у президентські вибори у Штатах, було згадано 10 епізодів імовірного перешкоджання правосуддю, до яких мав стосунок президент Дональд Трамп. Як повідомляє "Голос Америки", про це 18 квітня на прес-конференції у Вашингтоні, що передувала оприлюдненню в Конгресі відредагованій доповіді Мюллера, заявив глава міністерства юстиції США, генеральний прокурор Вільям Барр.
У мін'юсті вивчили деталі дій Трампа, яким Мюллер просив дати кваліфікацію.
Генпрокурор зазначив, що президент був засмучений і сердитий через розслідування, уважаючи, що воно спричинене незаконними витоками інформації. Однак водночас Білий дім у повному обсязі співпрацював із комісією Мюллера.
Барр також повідомив, що можливість ознайомитися з відредагованим текстом доповіді до її презентації та публікації було надано особистому юристу президента.
Відредаговану версію доповіді Мюллера буде презентовано в Конгресі 18 квітня. Доповідь із незначними купюрами також буде опубліковано для громадськості.
За словами генпрокурора, текст доповіді з ще меншими вилученнями буде надано для ознайомлення групі конгресменів, які представляють обидві парламентські партії США.
Мюллер із травня 2017 року розслідував імовірну змову оточення президента США з Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, зокрема колишнього глави виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта і колишнього радника Трампа з питань національної безпеки Майкла Флінна. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним і "заснованим на брехні".
14 березня 2019 року Палата представників Конгресу США одноголосно проголосувала за резолюцію про публікацію доповіді Мюллера.
22 березня стало відомо про завершення Мюллером розслідування.
24 березня Барр надіслав Конгресу лист. У ньому йшлося, що розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори у США у 2016 році, яке проводив спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, не виявило доказів свідомої змови президента Дональда Трампа та співробітників його передвиборчого штабу з Росією. Однак факт втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.
Ці висновки генпрокурор підтвердив 18 квітня на прес-конференції перед презентацією доповіді в Конгресі.