Глава канадського МЗС: Канада та Україна ніколи не погодяться на відмову від претензій до Ірану у справі катастрофи літака МАУ
Міністр закордонних справ Канади Жан-Філіп Шампань запевнив, що країни, громадяни яких загинули внаслідок падіння літака МАУ в Тегерані, збитого силами ППО Ірану, домагатимуться справедливості для сімей загиблих.
Глава МЗС Канади Жан-Філіп Шампань категорично відкинув можливість укладення угоди з урядом Ірану про відмову від судового переслідування у справі про катастрофу літака "Міжнародних авіаліній України", який збили іранські сили ППО 8 січня 2020 року. Про це він заявив в інтерв'ю агентству The Canadian Press (цитати з інтерв'ю наводить National Post).
За словами Шампаня, офіційно Іран такої пропозиції не висував, однак, підкреслив міністр, "немає жодних шансів, що Канада, Україна чи інші країни, які втратили громадян в авіакатастрофі, коли-небудь погодяться відмовитися від своїх прав, щоб притягнути Іран до відповідальності".
Глава МЗС Канади зазначив, що таке рішення не відповідатиме "рішучості, яку [сторони] продемонстрували в намірі відстоювати справедливість для сімей загиблих".
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який прямував із Тегерана в Київ, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України.
Влада Ірану, яка спочатку стверджувала, що літак розбився через технічні несправності, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві стверджують, що Boeing наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту був схожим на ворожий об'єкт".
14 квітня 2020 року Radio Farda (іранська служба "Радіо Свобода") написала, що Іран пропонує Україні визнати "помилку" як причину катастрофи літака МАУ і відмовитися від подальших судових розглядів в обмін на виплату компенсацій сім'ям загиблих.