Голосування за поправки до конституції РФ. Російський телеведующий Лобков зміг проголосувати двічі, у ЦВК назвали його дії провокацією
Голова Центрвиборчкому РФ Елла Памфілова назвала провокацією дії журналіста Павла Лобкова, який проголосував на плебісциті щодо змін до російської конституції і онлайн, і на виборчій дільниці.
Журналіст російського телеканала "Дождь" Павло Лобков повідомив, що зміг двічі проголосувати за поправки до російської конституції – на своїй виборчій дільниці й дистанційно, за допомогою електронного голосування.
Сьогодні вранці Лобков прийшов на виборчу дільницю №141 у Москві, де йому видали бюлетень для голосування. Водночас за тиждень до початку голосування він зареєструвався на сайті для участі в електронному голосуванні.
За словами журналіста, за годину після очного голосування ведучому "Дождя" вдалося проголосувати за допомогою інтернету.
"Нас дуже довго переконували, що все надійно і в системі немає жодних дірок. Я це перевірив, показав і розповів, що насправді це не так. На моєму місці міг опинитися шахрай, який міг і досі може організувати будь-які каруселі", – сказав Лобков.
У коментарі ТАСС голова Мосміськвиборчкому Юрій Єрмолов заявив, що голоси учасників дистанційного голосування, які намагалися проголосувати на звичайних дільницях, буде враховано лише один раз. Крім того, до членів виборчих комісій, які помилково видали таким громадянам бюлетені, буде вжито дисциплінарних заходів.
За словами Єрмолова, у Москві за сьогодні зафіксовано два такі випадки.
Головний редактор "Эха Москвы" і заступник голови Громадської палати Москви Олексій Венедиктов заявив, що обох голів комісій, які видавали бюлетені тим, хто проголосував онлайн, усунули від виконання обов'язків.
Голова Центрвиборчкому Елла Памфілова назвала дії Лобкова провокацією, пише "Інтерфакс".
Сьогодні у РФ розпочалося голосування за поправки до конституції, які ініціював президент країни Володимир Путін. Онлайн-голосування триватиме з 10.00 25 червня до 20.00 30 червня. Проголосувати можна онлайн, на дому, а також на виборчій дільниці за місцем постійної реєстрації або за місцем фактичного проживання.
Загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ, одна з яких передбачає обнулення президентських строків лідера Росії Володимира Путіна, призначено на 1 липня 2020 року.
20 січня 2020 року Путін подав проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили у першому читанні 23 січня.
У документі, зокрема, пропонують унеможливити обіймання поста глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після відставки з поста президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.
Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради "задля забезпечення погодженого функціонування та взаємодії органів державної влади".
Частина експертів вважає, що в такий спосіб російський лідер намагається розв'язати проблему збереження влади після 2024 року, коли закінчується його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.