Гейлі заявила, що Трамп знає про зміну клімату

Гейлі відмовилася коментувати висловлювання Трампа про те, що зміну клімату придумали китайці
Фото: ЕРА

Вихід США з Паризької кліматичної угоди не змінить прихильності країни й президента Дональда Трампа до стримування змін клімату, заявила представник США в ООН Ніккі Гейлі.

Президент Дональд Трамп вірить, що клімат змінюється, і люди відіграють у цьому певну роль, заявила представник США в ООН Ніккі Гейлі в інтерв'ю телеканалу CNN.

Трамп знає, що клімат змінюється, і що США повинні бути відповідальними за це. "І це те, що ми збираємося зробити", – зазначила Гейлі. За її словами, вихід країни з Паризької угоди не змінить прихильності країни до стримування зміни клімату.

Гейлі звинуватила екс-президента США Барака Обаму в тому, що він погодився із "занадто обтяжливими" умовами для країни, а тому недосяжними.

"Зобов'язання Паризької угоди були невигідні для наших компаній", – підкреслила посол США в ООН.

Гейлі відмовилася коментувати висловлювання Трампа про те, що зміну клімату придумали китайці, щоб зробити американське виробництво неконкурентоспроможним, але зазначила, що США продовжать боротьбу за навколишнє середовище так, як самі вважають можливим і необхідним.

"Те, що ми вийшли з цього клубу, не означає, що екологія нас більше не хвилює", – додала вона.

1 червня президент США Дональд Трамп заявив, що ухвалив рішення про вихід із Паризької угоди заради захисту Америки та її громадян. За його словами, Вашингтон почне переговори про укладення угоди про клімат на умовах, більш вигідних для США.

Трамп не раз публічно називав глобальне потепління "містифікацією". 28 березня він підписав указ про енергетичну незалежність, яким скасував низку рішень адміністрації Барака Обами із боротьби з глобальним потеплінням. На саміті G7, який відбувся в Італії 2627 травня, президент США відмовився візувати підсумковий документ, у якому йшлося про підтримку зобов'язань, узятих у рамках Паризької кліматичної угоди.

Паризька кліматична угода, яка набрала чинності 4 листопада 2016 року, передбачає дії щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії було необхідно, щоб угоду ратифікували не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір покликаний замінити Кіотський протокол, що закріпляв нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів.

Згідно з пактом, Сполучені Штати зобов'язалися до 2025 року скоротити викиди в атмосферу парникових газів на 2628% порівняно з рівнем 2005 року.

Після виходу з кліматичної угоди Трампа розкритикували провідні світові лідери.