Латиніна заявила, що за допомогою "Північного потоку – 2" Росія зможе анексувати Білорусь

Латиніна: Лукашенку періодично дають зрозуміти, що об'єднання було б бажаним
Скріншот: Yulia Latynina / YouTube

Пропускна здатність "Північного потоку – 2" приблизно відповідає пропускній здатності білоруської "труби", погроза перекрити її стане засобом приєднання Білорусі до Росії. Таку думку висловила публіцист Юлія Латиніна.

Уведення в експлуатацію "Північного потоку – 2" допоможе Кремлю анексувати Білорусь. Про це пише в "Новой газете" публіцист Юлія Латиніна.

"Економіка Росії наразі у вільному падінні. Рейтинг президента падає; анексія Криму сприяла підвищенню цього рейтингу. У такій ситуації наступний "кримнаш" – це просто питання часу", – уважає вона.

На її думку, приєднання Білорусі розв′язує проблему перебування Володимира Путіна у владі після закінчення його президентського терміну у 2024 році.

"У разі об'єднання Росії та Білорусі конституцію доведеться міняти, звісно. Держава ж зміниться – і конституція теж. [Президенту Білорусі] Олександрові Лукашенку періодично дають зрозуміти, що об'єднання було б бажаним", – ідеться в публікації.

Вона переконана, що закінчення будівництва "Північного потоку – 2" дасть вирішальний аргумент для тиску на Мінськ.

"Неважко помітити, що пропускна здатність "Північного потоку – 2" – 55 млрд м&³3; на рік – приблизно відповідає пропускній здатності білоруської труби, якою, до речі, на 100% володіє "Газпром". Зараз "Газпром" перекрити цю трубу не може: це спричинить зрив постачань газу в Європу і зрозумілий скандал. Але перекрити її після будівництва "Північного потоку – 2" буде нескладно. Водночас білоруські газові мережі мають одну фундаментальну і потенційно фатальну відмінність від українських: вони всі – і магістральні, і розподільні – на 100% належать "Газпрому". Тож організувати реверс буде неможливо", – написала Латиніна.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

18 серпня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що навіть після запуску "Північного потоку – 2" Україна "має відігравати свою роль у газовому транзиті до Європи". Путін зазначив, що цей газопровід "не закриває можливості продовження транзитних постачань російського газу через територію України".

22 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що "Північний потік – 2" позбавить Україну транзиту газу, незважаючи на гарантії Росії.