Мін'юст США подав до суду на Сноудена через його мемуари
Міністерство юстиції США вимагає від колишнього співробітника Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена, щоб він перерахував державі всі доходи, отримані від продажу своєї книги "Особиста справа", оскільки він не надав її перед публікацією на перевірку.
Міністерство юстиції США подало до суду на колишнього співробітника Агентства національної безпеки (АНБ) США Едварда Сноудена, який опублікував книгу "Особиста справа". Про це інформують на сайті відомства.
У мін'юсті вважають, що книга порушує договір про нерозголошення, який ексспівробітник підписував, працюючи в американських спецслужбах.
"Позов Сполучених Штатів не спрямований на те, щоб зупинити або обмежити публікацію чи поширення "Особистої справи", – ідеться в повідомленні.
Мін'юст вимагає від Сноудена перерахування всіх доходів від продажу книги, оскільки він не надав своєї книги перед публікацією на перевірку.
Позов було подано до суду східного округу Віргінії. У міністерстві наголосили, що позов – окремий і не прив'язаний до раніше висунутих обвинувачень.
У книзі Сноуден розповідає про те, як 2013 року він передав газетам Washington Post і Guardian секретні матеріали про програми стеження спецслужб США і Великобританії в інтернеті. Потім він вилетів у Гонконг, а звідти – до Москви.
Росія надала йому притулок на рік за умови, що він припинить діяльність, спрямовану проти США. У серпні 2014 року Сноуден дістав трирічну посвідку на проживання. Водночас він критикує РФ за спроби контролювати інтернет і хоче повернутися у США. Кандидат у президенти США Дональд Трамп вимагав від РФ екстрадувати колишнього співробітника американських спецслужб, "якщо Росія поважає США як країну".
На початку жовтня 2015 року Сноуден заявив, що згоден укласти угоду з американським урядом для повернення у США і готовий сісти у в'язницю за умови, що йому гарантують справедливий судовий розгляд із правом викладати секретну інформацію.
13 вересня 2016 року Сноуден звернувся до президента США Барака Обами із проханням про помилування. Він стверджує, що публікація секретних документів про стеження американських і британських спецслужб була корисною громадянам США, а також була правильною з погляду моралі.
Однак Обама заявив, що може помилувати колишнього співробітника Агентства національної безпеки США лише після того, як американський суд визнає його винним.
За даними американської розвідки, із моменту прибуття Сноудена до Москви він мав регулярні контакти з російськими спецслужбами.
У січні 2017 року Сноудену ще на два роки продовжили дозвіл на проживання в Росії.