На відновлення собору Паризької Богоматері можуть знадобитися десятиліття – архітектор Кельнського собору
Головний архітектор Кельнського собору Петер Фюссеніх, говорячи про терміни реставрації собору Паризької Богоматері, навів приклад собору в Кельні, який було сильно пошкоджено під час Другої світової війни, і роботи з відновлення якого тривають досі.
На реконструкцію постраждалого від пожежі собору Паризької Богоматері можуть знадобитися десятиліття. Про це заявив головний архітектор Кельнського собору Петер Фюссеніх в ефірі радіо Deutschlsndfunk 16 квітня.
Фюссеніх навів приклад Кельнського собору, який сильно постраждав під час Другої світової війни, і роботи з відновлення якого тривають досі. На думку архітектора, перші відвідувачі зможуть увійти в собор за кілька років.
Він назвав правильним рішення пожежників не гасити вогню з повітря, щоб не пошкодити конструкцій собору.
Пожежа в соборі спалахнула 15 квітня. За попередньою інформацією, вона сталася через ремонтні роботи в будівлі. Архітектор Філіп Вільнев повідомив, що коли в соборі почалася пожежа, на майданчику не було працівників.
У будівлі обвалилися шпиль і дах. У МВС Франції заявили, що основну конструкцію собору вдалося врятувати.
Президент Франції Еммануель Макрон прибув до ще охопленого вогнем собору Паризької Богоматері ввечері 15 квітня і заявив журналістам, що храм буде відновлено. Для реставрації собору відкрили загальнонаціональний збір пожертвувань.
Уранці 16 квітня пожежу повністю ліквідували. Її розслідують як нещасний випадок.
Макрон заявив 16 квітня, що собор має бути відновлено протягом п'яти років.