Навальний про купівлю голосів на референдумі в РФ: Чіки, вірте: це чесні вибори, ...бать-копать
Російський опозиціонер Олексій Навальний опублікував фрагмент кліпу американського виконавця 6ix9ine і співачки Нікі Мінаж. У ньому обличчя репера замінили на обличчя Навального, який нібито закликає йти голосувати за поправки до конституції.
Російський опозиціонер Олексій Навальний у своєму Facebook опублікував жартівливе відео, в якому нібито закликає росіян піти голосувати за зміни у конституції РФ.
"Загальновідомо, що тим, у кого є більш ніж мільйон підписників в Instagram, платять від мільйона рублів і вище за заклики піти на "голосування". Я теж не втримався й погодився записати ролик про це", – написав він.
До поста він приєднав фрагмент кліпу американського виконавця 6ix9ine і співачки Нікі Мінаж, у якому обличчя репера замінив на своє. А також надав нібито переклад тексту, який є у відео.
"Пацани, приходьте голосувати. Чіки, вірте: це чесні вибори, ...бать-копать. [Президент Росії Володимир] Путін не обнулиться, не залишиться вічно, як старий гриб. Голосування таке саме справжнє, як цей кліп", – написав він.
Загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ, одна з яких передбачає обнулення президентських строків Володимира Путіна, призначено на 1 липня 2020 року. Із 25 червня до 1 липня росіяни можуть проголосувати за поправки онлайн.
16 червня телеканал "Дождь" повідомив, що для онлайн-голосування за поправки до конституції людей набирають через чат у месенджері WhatsApp.
"Планують, що за допомогою сім-карток люди реєструватимуть акаунти на mos.ru для онлайн-голосування й отримуватимуть за це гроші – 75 рублів за кожну реєстрацію. Платити обіцяють і за голос на підтримку – по 50 рублів. Звідки ці сім-картки, невідомо", – повідомляє "Дождь".
20 січня 2020 року Путін подав проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно ухвалили в першому читанні 23 січня.
У документі, зокрема, пропонують виключити можливість обіймати пост глави держави понад два строки поспіль, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після звільнення з посади президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.
Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради "з метою забезпечення погодженого функціонування та взаємодії органів державної влади".
Деякі експерти вважають, що в такий спосіб російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли спливає його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.